Související zápasy

Junioři postupují do nejvyšší soutěže!

Junioři zvládli barážové dvojutkání s Plzní a postupují tak mezi juniorskou elitu.

Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA - Florbal Ústí 2:5

branky: 9. Jan Šik, 42. Ondřej Balý - 4. Martin Horn, 32. Martin Horn, 35. Jan Tůma, 46. Jan Vondruška, 50. Aleš Vlach; rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 136; zásahy brankářů: Filip Beran 23 - Matěj Dobosz 23; po třetinách: 1:1, 0:2, 1:2

První utkání se odehrálo ve středu v Plzni, kdy jsme předvedli výborný výkon a Plzeň přetlačili poměrem 5:2. Výkon svého týmu ocenil i trenér David Merta: ,,Dnes od nás velmi povedený zápas, kdy jsme si vytvořili velké množství gólových šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit a to zejména v první třetině, tudíž mohl být pro nás výsledek ještě lepší, ale jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Děkujeme soupeři a fanouškům za podporu”.

Florbal Ústí - Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA 12:5

branky: 7. Martin Hrabánek, 12. Martin Hrabánek, 14. Martin Horn, 17. Martin Horn, 26. Martin Horn, 28. Martin Horn, 28. Marek Chroustovský, 29. Jan Vondruška, 30. Aleš Vlach, 46. Marek Chroustovský, 48. Martin Horn, 60. Marek Chroustovský - 5. Ondřej Balý, 28. Matěj Kubeš, 32. Michal Fuchs, 54. Matěj Kubeš, 59. Marek Fuchs; rozhodčí: Lukáš Kešner - Josef Kubát; vyloučení: 2:5; využití: 1:0; diváků: 80; zásahy brankářů: Matěj Dobosz 25 - Petr Smazal 16, Filip Beran 20; po třetinách: 4:1, 5:2, 3:2

Následná odveta se konala dnes na hale Sluneta, kde naši mladí junioři nenechali nic náhodě a potvrdili úvodní vítězství z Plzně a vcelku jednoznačně zvítězili 12:5. Junioři se tak mohou těšit na sezonu mezi juniorskou florbalovou smetánkou, kde změří své síly například s Tatranem Střešovice, Vítkovicemi, Florbalem Chodov, Spartou Praha či Bohemians Praha.

Autor: Jiří Horák