Související zápasy

Junioři převálcovali FBC, na Vítkovice ale neměli

Poslední dvě kola základní části byla pro juniory ve znamení ostravských celků. Zatímco jednoho si vychutnali a s přehledem ho porazili, na druhý už jim síly nestačili. Detailní průběh jednotlivých duelů si můžete přečíst níže.

Sobotní zápas proti FBC Ostrava dopadl podle představ ústeckých juniorů. Už v první třetině si totiž vytvořili bezpečný náskok čtyř gólů, čímž dali FBC najevo, že si jdou pro výhru. Jak to ale tak bývá, štěstí se pak na chvíli usmálo na soupeře a Ostrava tak dorovnala své ztráty. Z dobře rozehrané hry byl najednou vyrovnaný stav 5:5 a zbývala už jen poslední třetina. Kluky to ale ani trochu nerozhodilo, v závěrečné části opět vzali hru do svých rukou a nadělili ostravskému celku šest branek. Za stavu 11:6 se tak radovali s vítězství a dalších tří bodů do tabulky. Velkou oporou týmu byl hráč utkání Aleš Vlach, který byl autorem čtyř gólů!

V neděli to tak radostné nebylo, kluci se totiž utkali s lídrem tabulky, Vítkovicemi. Jediným hrdinou, díky kterému Vítkovice inkasovaly alespoň jeden gól, byl Štěpán Malý. Duelu jednoznačně dominovali hosté, kteří tak Ústí porazili 17:1.

Získané tři body do tabulky znamenají, že jich nyní mají sedmnáct a zpříjemnili si tak závěr základní části.