Junioři ztroskotali na Chodově i ve Zlíně, končí již v osmifinále

Juniory už v brzké fázi play-off čekal oříšek v podobě pražského Chodova. V úvodním utkání Chodov jasně přestřílel ústecké hráče a v suchém triku vyhrál 7:1, druhý zápas však Ústí nesložilo zbraně a se soupeřem drželo krok až do samotného konce, kde však bylo nakonec přetlačeno. V části poražených se potkalo Ústí se Zlínem, od kterého dvakrát inkasovalo přes deset branek a sezona pro mladý tým poskládaný i z dorostenců skončila.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Florbal Ústí 7:1
branky:
4. David Horký, 20. Jan Dobosz, 21. Martin Škorpa, 27. Martin Škorpa, 41. Antonín Votava, 54. Filip Gabriel, 59. Tomáš Josefovič - 55. Šimon Secký; rozhodčí: Petr Herman - Lukáš Husák; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Josef Šedivý 13 - Matěj Dobosz 22; po třetinách: 2:0, 2:0, 3:1

Chodov se rychle po začátku hry dostal do vedení, kdy se prosadil po přihrávce Dufka David Horký. Druhou branku domácích si smolně stečoval do vlastní branky Jan Dobosz.

Ve druhé třetině se dostal Chodov na koně, když se dvakrát prosadil Škorpa a brankový rozdíl se navýšil na čtyři branky. Ve 30. minutě dostalo Ústí možnost změnit chod zápase během přesilovku, tu však nevyužilo. O 2 minuty později byli zároveň vyloučeni Dufek a Friedl, kteří se spolu handrkovali v předbrankovém prostoru chodovské branky.

Ani poslední perioda neskončila pro ústecké hráče úspěšně. Nejdříve navýšil Chodov své vedení, poté se ústeckému Martinu Hornovi nepodařilo prosadit z trestného střílení. Chodov v posledních sedmi minutách přidal další dvě branky. Brankář Chodova se nakonec z čistého konta neradoval, protože se symbolicky prosadil Šimon Secký.

Florbal Ústí - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:8
branky:
13. Jan Dobosz, 13. Vít Friedl, 45. Vít Friedl, 51. Marek Kadlec, 52. Adam Závěrka - 1. Matěj Kolář, 13. Adam Pospíchal, 19. Antonín Votava, 32. Martin Škorpa, 42. Matěj Jambor, 51. Matěj Kolář, 59. Matěj Kolář, 59. Antonín Votava; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 6:1; využití: 0:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Vojtěch Pražák 20 - Ondřej Hnátek 18; po třetinách: 2:3, 0:1, 3:4

Od nové stránky mohlo začít Ústí v odvetném utkání s Chodovem. I když první minuta zápasu napověděla, že Chodov bude opět dominovat, tak se ústečtí hráči nevzdali a vedení si díky dvěma brankám ve 13. minutě vzali na svoji stranu. Nejdříve přesilovku využil Dobosz, poté se z trestného střílení prosadil Vít Friedl. Chodovu se ale podařilo vyrovnat, a navíc sebrat vedení před první sirénou zápasu.

Vyhrocenost zápasu potvrdil ze startu druhé části Jan Sattler, který se nechal vyloučit za nesportovní chování. Ústecké naděje držel skvělý Pražák v brance, ten vyrazil několik nebezpečných pokusů, navíc vychytal nájezd. Ústí nabídlo soupeři ve 32. minutě přesilovku 5 na 3, kterou Chodov vyřešil na výbornou a odskočil o dvě branky.

Ani start poslední části nenapověděl, že by se Ústí dostalo do vedení, když se Chodovu podařilo ještě navýšit své vedení. Vedení snížil Friedl, který si z pozice beka zapsal úctyhodných 2+1. V rozmezí 50. a 52 minuty mohli diváci vidět tři branky, jednu do ústecké branky a dvě z ústeckých holí. Ústí mohlo i srovnat, vyrovnávací branka však nebyl uznána. Bohužel jednobrankový rozdíl si Chodov pohlídal a v posledních dvou minutách přidal další dvě branky.

Florbal Ústí - Zlín Lions 2:10
branky:
10. Vít Friedl, 23. Adam Závěrka - 3. Ondřej Balner, 8. Jan Veselý, 16. Jakub Holiš, 31. František Tvrdoň, 44. David Vodica, 46. David Vodica, 59. Václav Čeček, 59. Jakub Holiš, 60. David Vodica, 60. Matěj Klímek; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Matěj Dobosz ? - Jakub Pechura ?; po třetinách: 1:3, 1:1, 0:6

Domácí utkání o udržení v soutěži ukončila třetí třetina. Ústí se snažilo držet krok, ale po 40. minutě jako by jim došly síly a s výsledkem 2:10 se mohli připravovat na utkání ve Zlíně.

Zlín Lions - Florbal Ústí 14:3
branky:
11. Ondřej Balner, 15. Ondřej Balner, 17. Jakub Vít, 21. Jakub Holiš, 28. Jakub Vít, 30. David Vodica, 32. Jan Veselý, 32. Jakub Holiš, 44. Martin Strouhal, 44. Jakub Holiš, 45. František Tvrdoň, 50. Václav Čeček, 58. Jakub Holiš, 59. Adam Jiříček - 15. Šimon Secký, 46. Šimon Secký, 53. Vít Friedl; rozhodčí: Jan Drška - Petr Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 78; zásahy brankářů: Lukáš Slovák 17 - Vojtěch Pražák 31, Lukáš Landa 12; po třetinách: 3:1, 5:0, 6:2

Ani v odvetném utkání se ústeckým nepovedlo držet se Zlínem krok. Omlazený tým v deseti hráčích si sice sáhl na hranici svých možností, na Zlín to ale jednoduše nestačilo. Pro juniory tímto sezona skončila!

Autor: Dominik Hrabě