ÚstíLiberec
3:8(1:5,2:1,0:2)
ne 26. 2. 2023 12:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, CE soutěž juniorů, 2. kolo

Juniorům sezona končí po dvou prohrách s Libercem

Ústeckým juniorům končí sezona hned v úvodu. V prvním kole se střetli s Libercem, který ovládl základní část. Junioři vzdorovali v obou zápasech statečně, ale na Liberec to nestačilo. Liberec vyhrál 7:4 a 8:3.

FBC Liberec 7:4 Florbal Ústí

První vzájemné utkání definovali dvě vyrovnané třetiny. Ústí dokázalo v první třetině Liberci konkurovat, dokonce se podařilo soupeře přestřílet. I druhou třetinu ovládlo Ústí střelecky, prosadil se ale pouze liberecký tým. Za stavu 2:1 pro domácí Liberec vstoupili hráči na palubovku do třetiny třetí. Po třech minutách srovnal Aleš Vlach. Osm branek podtrhlo velmi vyrovnanou třetinu. Liberec odskočil vždy o branku a ústeckým se povedlo srovnat. Až pátá odskakující branka stačila Liberci na vítězství. Domácí přidali ještě šestou branku a na konečných 7:4 skórovali do prázdné branky.

Florbal Ústí 3:8 FBC Liberec

Zápas na ústecké palubovce domácím nevyšel. Sice se ústeckému týmu podařilo reagovat na rychlou libereckou branku a srovnat skóre, poté se však prosadili pouze liberečtí hráči, a to rovnou čtyřikrát. Čtyřbrankové manko se povedlo zkorigovat hned z úvodu druhé části, kdy se prosadil Polák a Vlach. Po zbytek zápasu se prosazovali pouze hráči Liberce. Zápas skončil 3:8 a ústečtí junioři tímto výsledkem ukončili sezonu.

Autor: Dominik Hrabě