Související zápasy

Florbal Ústí

„Kluci makají na 100%, jsem nadšený,“ říká nový trenér David Stummer

Letní příprava, kterou hráči někdy vnímají jako méně oblíbenou část sezony, se blíží ke svému závěru.

251_20230802_113737.jpg

Absolvovali jsme již suchou část tréninkového režimu a pomalu se přesouváme do haly. Za sebou máme již několik přípravných zápasů, konkrétně proti týmům SKV Vinohrady a Hurikány z Karlových Varů.

Jsem nadšený z toho, jak tvrdě naši hráči pracují. I když jim chybí nějaký trénink nebo mají volno, vše si vynahradí a doplní. Teď před námi stojí pohár ČF, který považujeme za skvělou přípravu před startem sezony. Budeme se zaměřovat primárně na ladění formací. Věnujeme se také podrobné analýze videí a tréninku herních situací, abychom byli připraveni na začátek sezony na sto procent,“ uvedl David Stummer, nový lodivod ústecké lavičky.


S průběhem letní přípravy je spokojen i jeden z nejzkušenějších hráčů, Radek Kužel, který se vrátil z ročního hostování v superlize, kde reprezentoval tým SKV Vinohrady.

Letní přípravu hodnotím pozitivně. Myslím, že je dostatečně rozmanitá. Kombinujeme ovál s fotbalem, běh v přírodě, posilování, tréninky na písku a nyní přichází na řadu i florbal. Již jsme absolvovali několik přátelských zápasů. Měli jsme také příležitost odpočinout si během dovolených. Pohár je téměř za rohem a těšíme se na něj, stejně jako na první kolo, které je téměř tady.“

Mužský tým se zúčastní Poháru Českého florbalu již 10. srpna, a to na hřišti superligové Mladé Boleslavi. Následovat budou dva domácí zápasy, konkrétně 23. srpna proti týmu Kanonýři Kladno a 28. srpna proti BUTCHIS. Obě utkání se odehrají na Slunetě, kde bude vstup zdarma!

Autor: Jiří Horák