ÚstíLetka
6:1(4:0,2:0,0:1)
ne 10. 9. 2023 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 2. kolo

Letka si na dlouhou cestu domů zabalila šestku, Ústí slaví první domácí výhru

V druhém kole první ligy mužů se představilo Ústí na domácí palubovce, kde poměřilo síly s Letkou. Domácí si dokázali v první třetině vytvořit náskok, který jim zajistil hladký průběh utkání. Tři minuty před koncem zápasu přišlo Ústí o čisté konto, přesto si se soupeřem poradilo 6:1.

Domácím se povedlo otevřít brankový účet v sedmé minutě zápasu. Pšenička vystřelil od pravého mantinelu, střelu brankář vyrazil ke Krupicovi a ten se do prázdné branky už nemýlil. O minutu později se mohli fanoušci radovat podruhé. Jan Vondruška vypresoval obranu soupeře a sám se dostal až před branku a zakončil pod břevno. Do první větší šance se dostala Letka ve 14. minutě, Peterek přeběhl celé hřiště a nikým neatakovaný vystřelil do pravé šibenice, Hrabě ale míček ramenem vyrazil. Z následného protiútoku přidal třetí branku pro ústecké barvy Vladimír Trčka. V přesilové hře se povedlo trojici Kolstrunk-Esterka-Horn předvést krásnou akci, kterou zakončil poslední jmenovaný, 4:0.

Do druhé třetiny vstoupilo Ústí laxně a ve druhé minutě mohl být náskok zmenšený o jednu branku, míček ale o milimetry nepřešel brankovou čáru. Letka si v první polovině druhé části vytvořila mnoho šancí, žádnou ale nevyužila a to ani v přesilové hře. Naopak Ústí navýšilo své vedení o dvě branky. Nejdříve se prosadil Víťa Pavelka, následně se podruhé v přesilové hře prosadil Horn.

Jedinou třetí třetinu se nepodařilo domácím vyhrát. Ačkoliv si domácí vytvořili šance, tak brankář Letky mnoho pokusů chytil. Letka měla ve třetí třetině dvě přesilovky, ale Ústí zvládlo odbránit všechna oslabení. Tři minuty před koncem se sám před bránou ocitl Kostřica, který kličkou do backhandu ukončil čisté konto Hraběte.

Florbal Ústí po dvou kolech okupuje první místo s šesti body. V dalším kole vyzve druhý neporažený tým v lize Florbal Chomutov. Derby se v neděli odehraje na palubovce Chomutova.

autor: Dominik Hrabě