,,Mára je nejlepší brankář v 1. lize," chválí svého kolegu v brankovišti Tadeáš Dittrich

Brankáři většinou rozhodují play-off. Jak viděl úvodní semifinálový víkend Tadeáš Dittrich? Již tento víkend je na programu 3. a 4. semifinále v Karlových Varech. Pokud bude po víkendu stav série 2:2, rozhodující duel se odehraje ve středu na Slunetě.

80_20220318_120356.jpg

Série se za stavu 1:1 přesouvá do Karlových Varů. Jaká utkání očekáváš?

Utkání očekávám vyrovnaná a vyhrocená stejně jako předešlá utkání. Obě utkání byla takticky vyzrálá, ale rozhodly chyby, kterých jsme v prvním utkání udělali více a ve druhém méně.  Samozřejmě si všichni přejí taková utkání, jaké bylo utkání číslo dvě! Nejen kvůli atraktivnosti, ale hlavně kvůli výhře. Já osobně očekávám druhé utkání. Série je rozehraná a oba týmy chtějí hrát.


V čem jsi viděl největší rozdíl mezi prvním a druhým semifinále?

Určitě v odhodlanosti! První utkání bylo ustrašené, a nikdo nechtěl udělat chybu. Ve druhém utkání jsme na Vary vletěli, a v tomto duchu se nesl celý zápas. Oni najednou museli na náš tlak reagovat. Z toho důvodu bylo druhé utkání atraktivnější a za mě mnohem lepší.


Naši fanoušci opět neskuteční. Jak lavička vnímá tuto fantastickou podporu?

K fanouškům ani není co dodat. Jsou neskuteční! V 1. lize nemají konkurenci, protože ta kulisa je prostě skvělá. Kdekoliv jsme hráli, jsem nic takového neslyšel, ani na fotbale. Jsou prostě úžasní a ten počet…ten je úctyhodný. Musím říci, že se s Herzou ani na lávce neslyšíme (smích).


Jak jsi vnímal výkon svého kolegy v brankovišti? Přeci jen, ze střídačky jsi měl "odlišný" úhel pohledu?

Mára je výborný brankář, pro mě je nejlepší v 1. lize. Má to hodně těžké, jelikož Vary moc nestřílejí a pak najednou závar. Mára to ale zvládá skvěle. Je sebevědomý, a to si myslím, že je jeho hlavní přednost. Odlišný úhel pohledu mám, když chytám nevnímám čas a ani tlak, ale na lavičce mám tep 200/100 (smích).

Autor: Jiří Horák