ÚstíFbC HK
12:6(3:1,1:2,8:3)
ne 28. 1. 2024 18:30 @ Městská SH Teplice, 1. liga mužů, 23. kolo

Muži o víkendu jako Robin Hood. Orce přidělili dva body, Hradci nadělili dvanáctku

Florbal Ústí sehrálo o víkendu dva zápasy, když v sobotu na půdě Orky nedokázalo prorazit hluboký blok soupeře a nakonec prohrálo pro nájezdech. V neděli dostalo možnost na reparát a před domácím publikem v Teplické sportovní hale předvedlo daleko lepší výkon a Hradci vstřelilo dvanáct branek.

ASK Orka Čelákovice - Florbal Ústí 4:3pn

branky: 1. Jakub Doutnáč, 26. Daniel Richtr, 48. Petr Němeček, N Jakub Čáp - 18. Jan Dobosz, 55. Vojtěch Semerád, 58. Jakub Kolstrunk; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Dominik Hanuš 35 - Vojtěch Pražák 16; po třetinách: 1:1, 1:0, 1:2, 0:0

Ústí přijelo na půdu Orky jako jednoznačný favorit. Poslední tým soutěže se však dokázal připravit a po celých 60 minut trápit ústecké hráče kvalitní defenzivní činností. Domácí navíc vyučovali z produktivity. V první minutě propadlo Ústí při pressingu a Orka vstřelila z přečíslení první branku. Ústí po zbytek třetiny sice bylo více na míčku, ale nedokázalo prostřelit blokující hráče soupeře. Nakonec se to povedlo ze standardní situace Doboszovi.

Druhá třetina byla velmi podobná té první. Orka se relativně brzy dostala do vedení, když se po standardní situaci prosadil Richtr. Ústí v této třetině nedokázalo vstřelit branku, a to i přes několik velkých šancí.

Ve třetí třetině se hrálo na jednu branku. Florbal Ústí začalo získávat míčky z pressu a Orka pouze hrozila z protiútoků. Jeden takový skončil faulem a nájezdem pro domácí, naděje Ústí však vykřesal chyceným nájezdem Hrabě. Orka i přesto dokázala vstřelit branku, když se od mantinelu prosadil Němeček. Ústí na posledních 10 minut zamklo soupeře na své polovině. Domácí brankář však doháněl hráče k šílenství. Nakonec však dva míčky za jeho záda prošly a šlo se do prodloužení, kde hrálo Ústí dvě minuty přesilovku. Tu nevyužilo a přišly nájezdy, ze kterých nakonec vyšel lépe domácí tým.

Florbal Ústí - FbC Respect Hradec Králové 12:6

branky: 3. Jan Vondruška, 15. Vojtěch Semerád, 20. Vojtěch Semerád, 39. Vojtěch Esterka, 41. Marek Kadlec, 42. Vojtěch Semerád, 43. Jan Dobosz, 44. Vojtěch Semerád, 48. Martin Fuchsig, 50. Marek Kadlec, 58. Jan Vondruška, 60. Martin Fuchsig - 15. Vítek Ryba, 34. Martin Krejčí, 38. Jan Kourek, 42. Marcel Lehký, 51. Marcel Lehký, 54. Lukáš Gregor; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 19 - David Šimeček 23; po třetinách: 3:1, 1:2, 8:3

Nedělní utkání s Hradcem mělo daleko lepší náboj a Ústí ukázalo, proč je v bojích o první místo s Bulldogs Brno, které právě s Hradcem v posledním kole prohrálo. Do vedení se domácí tým dostal po individuální akci Honzi Vondrušky. Hradec však dokázal kontrovat únikem a vyrovnal. Vojtěch Semerád však ke konci třetiny dal klid na hokejky domácích, když dvakrát skóroval.

Ve druhé třetině nedokázalo Ústí využívat své šance a nabídlo tak Hradci prostor k vyrovnání, který dokázal soupeř využít. Nejdřív Hradec vyťukal obranu a zakončil do prázdné a ve 38. minutě se Kourek dostal i se štěstím k míčku v malém brankovišti a doťuknul ho za čáru. Vyrovnaný stav vydržel pouze minutu. Esterka se ocitl s míčkem před odkrytou kasou a nemýlil se.

Vstup do třetí třetiny zachytilo Ústí náramně. Během čtyř minut se dostalo do vedení 8:4 a zápas drželo pevně ve svých rukách. Devátou branku přidal Martin Fuchsig a desítku uzavřel Marek Kadlec, načež šel Hradec deset minut před koncem do šesti. Ve hře bez brankáře byl Hradec velmi nebezpečný, hned po minutě snížil ústecké vedení a o další tři minuty později byl brankový rozdíl pouze čtyři branky. Ústí se však uklidnilo time-outem, dokázalo ještě dvakrát rozvlnil síť prázdné branky a nakonec si připsalo důležité vítězství 12:6.

Situace v první čtyřce se tři kola před koncem vyostřuje. Všechny týmy dělí od lepší či horší pozice jediný body a každý ze čtveřice Bulldogs, Ústí, Kladno, Otrokovice může skončit jak první, tak čtvrtý. V sobotu 3.2. se na ústecké Slunetě utká domácí Ústí s Bulldogs Brno v souboji a první místo tabulky.