ÚstíLetka
8:4(2:0,4:1,2:3)
ne 14. 11. 2021 15:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 13. kolo

Muži po výhře nad Letkou vedou ligu, zápas se Znojmem se odkládá

V neděli 14.11. hostila ústecká Sluneta souboj Florbalu Ústí proti FBC Letka Toman Finance Group. Domácí hráči jako favorité nezaváhali, v první třetině se ujali dvoubrankového vedení. Vedení drželi celý zápas a zvítězili s výsledkem 8:4.

Florbal Ústí - FBC Letka Toman Finance Group 8:4

branky: 5. Ondřej Kawulok, 16. Jan Peška, 25. Václav Vavruška, 29. Tomáš Pšenička, 32. Tomáš Pšenička, 33. Dan Semerád, 52. Jan Peška, 60. Vojtěch Semerád - 27. Petr West, 44. Ondřej Čech, 48. Radim Kahánek, 55. Lukáš Toman; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Marek Netopilík ? - Tomáš Petr ?; po třetinách: 2:0, 4:1, 2:3;

Nedělní odpoledne hostilo utkání 13. kola 1. ligy mezi Ústím a Letkou. Druhý tým ligy byl proti deváté Letce favoritem. Soupeř z moravskoslezských Štěpánkovic měl za sebou sérii čtyř porážek, naopak domácí v předchozích zápasech třikrát vyhráli s poměrně velkým gólovým rozdílem.

Do utkání vstoupilo Ústí brankou Kawuloka z páté minuty. Hrálo se poměrně ve vysokém tempu. První přesilovku si zahráli domácí po faulu Smrčky, využít ji ale nedokázali. Druhý gól přidal v 16. minutě Peška. Výborným zákrokem Ústí podržel Netopilík. Výhodu přesilové hry měli i hosté při vyloučení Fuchsiga, Ústí ale zvládlo oslabení odbránit.

Další branky dokázali hráči přidat až ve druhé třetině. Nejprve Vavruška v 25. minutě po přihrávce Pavelky, poté se poprvé ozvali i hosté, kdy šikovně vystřelil West. Čtvrtou branku přinesla dobře zahraná standardní situace, kterou zakončoval Pšenička. Ve 30. minutě si Ústí zahrálo druhou přesilovou hru, kterou těsně před jejím koncem využil Pšenička. Šestou branku domácích vsítil o minutu a půl později Semerád. Další nadějné šance zneškodnil hostující brankář Tomáš. Hráči Letky nevyužili ani druhou přesilovou hru a z druhé třetiny odcházeli do šaten s výsledkem 6:1.

V poslední periodě měli ze začátku hosté převahu. Nejprve dokázal snížit Čech, po něm využil nešťastnou rozehrávku Ústí Kahánek. Hra se poté uklidnila a skórovat dokázali i domácí. Po skvělé souhře Trčky a Pšeničky uklidil balonek do branky zcela volný Peška. Za hosty odpověděl čtvrtou brankou Toman. Závěr utkání ale ústečtí hráči v klidu zvládli, navíc v přesilové hře přidal osmou branku Semerád.

Díky vítězství se Ústí dostalo do čela první ligy před brněnské Bulldogs. Ti mají ale odehráno o utkání méně, kvůli karanténě svá utkání museli odložit. Situace s koronavirem zasáhne i do nejbližšího utkání Ústí. Středeční sváteční utkání ve Znojmě se z důvodu karantény domácího celku také odkládá. Další utkání tak ústečtí florbalisté sehrají v sobotu 20.11. od 17 hod na domácím hřišti proti rivalovi z Chomutova.

Autor: Adéla Kubíková