ÚstíBulldogs
5:6(0:1,1:3,4:2)
so 3. 2. 2024 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 24. kolo

Muži první nejspíš neskončí, na Bulldogs nestačili a prohráli 5:6

Z jednoho pohledu nejdůležitější, z druhého pohledu pouze další, zápas základní části. Tři kola před začátkem play-off se střetl první s druhým. Ústí z pozice druhého tahalo od začátku zápasu za kratší konec. Brno se dostalo do vedení 4:0, Ústí sice vstřelilo tři branky ve hře v šesti, k vyrovnání ale nedošlo.

Florbal Ústí - Bulldogs Brno 5:6

branky: 35. Jakub Kolstrunk, 43. Radek Kužel, 55. Vojtěch Semerád, 60. Jakub Kolstrunk, 60. Vojtěch Semerád - 3. Petr Koláčný, 25. Radim Švábík, 28. Petr Koláčný, 33. Michal Valachovič, 46. Petr Koláčný, 50. Richard Kalousek; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 350; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 9 - Matěj Faltus 16; po třetinách: 0:1, 1:3, 4:2

Začátek utkání zachytilo lépe Brno. Ve třetí minutě využil soupeř standardní situace od mantinelu. Koláčný našel škvíru jak v bloku, tak nad nohou Hraběho. První šance k vyrovnání přišla v 11. minutě, Tauber se dostal do skvělé střelecké pozice, ale trefil ústeckého clonícího hráče. V 16. minutě Hrabě chytil míček a výhozem poslal do úniku Kadlece, ten ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl.

Buldoci stejně jako úvod zápasu zachytili úvod třetiny. V páté minutě druhé periody běželo Brno do přečíslení a Švábík do prázdné nedal brankáři šanci. O tři minuty později se faulem provinil Dobosz a bylo nařízené trestné střílení. Koláčný ukázal pevné nervy a nekompromisně trefil přední růžek. Následně byl vyloučen Semerád a Brno bylo hodně nahoře, zatímco sebevědomí domácích pomalu klesalo. Stejně jako druhou svoji branku, tak i čtvrtou branku vstřelilo Brno z přečíslení, tentokrát zakončil Valachovič. Jiskru naděje vykřesal Kolstrunk, když prostřelil vše, co potřeboval. Ústí si ještě z konce třetiny vzalo do úvodu poslední části přesilovou hru.

Přesilovku domácí nevyužili, naopak Esterka fauloval a byl vyloučen. V oslabení však skórovalo Ústí, Kužel přeběhl vlastní poloviny a prosadil se střelou na přední tyč. Následně se však dvakrát prosadili hosté. Deset minut před koncem třetiny šlo Ústí do risku a začalo hrát bez brankáře. Domácí si vytvořili několik šancí, jako první se prosadil Vojtěch Semerád. Čas neúprosně utíkal a Ústí stále ztrácelo tři branky. V posledních třiceti sekundách zápasu se prosadilo Ústí dvakrát, to však domácím nestačilo a připsalo si porážku 5:6.

Tabulka 1. ligy mužů vypadá následovně 1. Bulldogs Brno 54bodů, 2. Kladno 52bodů, 3. Ústí 50bodů, 4. Otrokovice 50bodů.