Muži si budou v 15:00 vybírat soupeře do čtvrtfinále

Muži postoupili z druhého místa do playoff, čímž získali výhodu domácího hřiště a volby soupeře do čtvrtfinále. Vybírat si budou jako druzí po Butchis. Ve hře jsou týmy FBC Letka, FBC Štíři České Budějovice, Kanonýři Kladno a Gullivers Brno.

207_20230227_130806.jpg

FBC Letka

Letka se výhrou nad Českými Budějovicemi v posledním kole vyšplhala na páté místo tabulky, čímž se vyhnula předkolu. Letce se dařilo hlavně střelecky, kdy skončili třetí v počtu vstřelených branek a též zakončili základní část se třetí nejproduktivnější přesilovkou. Nejvíce bodů získal Daniel Filip a to 35 kanadských bodů. Obě vzájemné utkání se povedli lépe ústeckým hráčům. Na půdě Letky vyhrál ústecký výběr 9:3, doma si Ústí poradilo s Letku v přestřelce 15:5.

FBC Štíři České Budějovice

Budějovice dlouho útočili na čtvrtou příčku, z posledních pěti zápasů však zapsali čtyři prohry, a nakonec skončily šesté za Letkou. Budějovice se též prezentovaly dobrou útočnou hrou. Na rozdíl od Letky se Budějovicím podařilo obrat Ústí o bod, když remizovali 5:5 na ústecké palubovce. Doma však prohráli 4:7. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Dominik Vlček se 47 body.

Sokol Brno Gullivers

Brněnský tým postihl podobný osud jako Štíry. Gullivers prohráli čtyři zápasy v řadě a z boje o čtvrté místo se stalo sedmé místo a účast v předkole. Do předkola nastoupilo Brno proti Znojmu, úvodní zápas zvládli Gullivers v prodloužení, v odvetě už jednoznačně soupeře přehráli 10:2. Gullivers byli v základní části dobře produktivní, úspěšnost střelby přesáhla 21 %. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal s 38 kanadskými body Václav Černoch. Guliveři dokázali porazit Ústí 7:3, v odvetě si Ústí vzalo všechny body za výhru 6:2.

Kanonýři Kladno

Kladno skončilo na deváté pozici a utkalo se v předkole s Plzní. Nad Plzní vyhrálo doma 6:5 a v Plzni 8:4. Kladnu se stejně jako Gulliverům podařilo Ústí obrat o tři body na ústecké palubovce. Nejproduktivnějším hráčem Kladna byl Vojtěch Novák s 29 kanadskými body. Kladnu se příliš nevedli přesilovky, pouze 25% úspěšnost. Kladno by dle předpokladů mělo skončit ve výběru poslední a utkat se ve čtvrtfinále s Hattrickem.

Komentář kapitána Lukáše Taubera k pondělnímu výběru: „Letošní výběr soupeřů není vůbec jednoduchý, liga je vyrovnaná a žádný soupeř nenabízí snadnou cestu. Osobně bych volil soupeře s kratší dojezdovou vzdáleností, bohužel výběr není zrovna pestrý. Myslím si že Butchis si zvolí Štíry z jihu a naopak Kladno ve výběru zůstane jako poslední.“

Výběr soupeřů začíná v 15:00, Florbal Ústí vybírá jako druhé po Butchis.

Autor: Dominik Hrabě