Florbal Ústí
FbC HKÚstí
4:6(0:2,1:4,3:0)
st 25. 10. 2023 19:00 @ SH Třebeš Hradec Králové, Pohár, 6. kolo

Muži si v Hradci pohlídali náskok a postupují do osmifinále, v tom na ně čeká loňský vítěz Superligy Tatran Střešovice

Florbal Ústí zvládlo páté kolo poháru na jedničku. V Hradci si vytvořilo velký náskok již v první polovině zápasu. Ve třetí třetině lehce polevilo a soupeř začal náskok pomalu stahovat. Nakonec to svěřencům Davida Stummera stačilo a Ústí se může radovat z postupu do osmifinále, kde se utká s Tatranem Střešovice!

Úvod zápasu byl v režii ústeckého týmu, který na půdu Hradce přijel v roli favorita. NA první branku se ale nakonec muselo Ústí nadřít. Přišla až v 15. minutě, když se Sattlerova střela odrazila od tyče do nohy obránce a míček doskákal až za čáru. Druhou branku Florbalu Ústí zaznamenal střelou z půlky Lukáš Tauber. S nulou odcházel do šaten Matěj Dobosz, který se od pohárového utkání s Kladnem představil v mužské kategorii poprvé.

Od druhé třetiny se začal více projevovat kvalitativní rozdíl a ústeckým to konečně začalo střílet. Nejdříve se poprvé v mužském týmu prosadil junior Štěpán Malý, jeho počínání následovala třikrát první lajna. Jako první úřadoval z bezprostřední blízkosti Jakub Kolstrunk, následně se z podobné pozice prosadil Vojtěch Semerád a šestý ústecký gól vstřelil opět Kolstrunk. Domácí dokázali kontrovat první vstřelenou brankou ke konci třetiny.

Třetí část jako by byla z jiného vesmíru. Ústí bylo pasivnějším celkem a Hradec měl několik šancí. Obrazu hry odpovídá i výsledek třetiny, kterou domácí ovládli 3:0. Ústeckému týmu to nakonec stačilo a postoupilo tak do osmifinále, kde na domácí palubovce přivítají Tatran Střešovice!