Související zápasy

Muži si z Brna odvezli první bod, v neděli na soupeře nestačili

Semifinálová série mezi Florbalem Ústí a Bulldogs Brna ukázala o víkendu dva vyrovnané zápasy. Zatímco sobotní klání rozhodovala až poslední třetina, kterou Ústí vyhrálo 4:1, tak nedělní zápas byl od první třetiny v rukou Bulldogs.

Bulldogs Brno - Florbal Ústí 3:6

branky: 11. Petr Koláčný, 19. Petr Koláčný, 53. Richard Kalousek - 9. Jakub Krupica, 31. Martin Horn, 41. Jan Dobosz, 43. Pavel Zeman, 55. Dominik Herzina, 60. Vojtěch Semerád; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:3; využití: 2:1; diváků: 186; zásahy brankářů: Matěj Faltus 17 - Dominik Hrabě 15; po třetinách: 2:1, 0:1, 1:4

Před kvalitní atmosférou brněnských fanoušků nastoupily oba celky k prvnímu semifinálovému utkání. Do vedení se dostal kádr hostí, tedy Ústí. Hrabě chytil nepovedenou střelu brněnského obránce a rychle poslal dlouhý výhoz na Horna, který přihrál do prázdné Krupicovi a ten otevřel brankový účet. Ústecké hodně svazovala vyloučení, vyloučení Horna potrestal Koláčný. Stejný hráč využil taktéž druhou přesilovku Bulldogs.

Úvod druhé třetiny byl velmi divoký na obě strany a byla otázka času, kdo se prosadí. Už to vypadalo, že Brno odskočí o dvě branky, ale únik dvou brněnských vyřešil Hrabě. Po tvrdém faulu na Vítka šlo Brno do čtyř, přesilovku využil Horn. O třicet sekund později hrálo Ústí třetí oslabení v utkání, to tentokrát ubránilo.

Za vyrovnaného stavu vstoupily týmy do poslední dvacetiminutovky. Do té vstoupili daleko lépe ústečtí hráči. Dobosz dokázal proběhnout celé hřiště a po třiceti sekundách připsal na ústeckou stranu třetí zářez. O dvě minuty se stejná lajna prosadila podruhé, tentokrát se prosadil Zeman. Brno se nevzdalo a díky brance Kalouska se dostalo na rozdíl jedné branky. Vítr do plachet přidal ústeckým Herzina, kterého přes polovinu hřiště našel Tauber. Zápas ukončil gólem do prázdné Vojta Semerád.

Bulldogs Brno - Florbal Ústí 4:1

branky: 13. Lukáš Mráz, 41. Lukáš Mráz, 54. Martin Svatoň, 58. Martin Svatoň - 51. Jakub Kolstrunk; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 230; zásahy brankářů: Martin Koudelka 25 - Dominik Hrabě 19; po třetinách: 1:0, 0:0, 3:1

Zápas začal aktivně z obou stran, Ústí během sedmi minut trefilo dvě břevna, a tak se do vedení dostalo Brno. Gregr se dostal k odraženému míčku, ten přihrál Mrázovi a ten střelou do prázdné poslal svůj tým do vedení.

I v druhé třetině si Ústí připsalo několik brankových příležitostí. Vondruška ve střetu s Koudelkou trefil pouze brankářovo břicho. Semerádovu šanci zmařil Koudelka zákrokem nohou. I na druhé straně byly vidět dobré pokusy, když Gregr trefil břevno.

Jak v sobotu ovládlo Ústí poslední část, tak Brno ovládl třetí část, minimálně gólově. Hned v 58. sekundě využil standardní situaci Mráz. Ústí se konečně dočkalo první branky, Kolstrunk se dostal k míčku na středu a trefil se pod ruku Koudelky. Brno si však o tři minuty později vzalo dvoubrankové vedení zpět. Florbal Ústí zkusilo ještě zvrátit zápas ve hře bez brankáře, míček nakonec skončil v ústecké brance.