ÚstíStart98
5:4(0:1,2:2,3:1)
so 30. 9. 2023 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 6. kolo

Muži v Otrokovicích poprvé ztratili body, se Startem se protrápili k výhře

Mužský A-tým odehrál v týdnu dvě utkání. Nejdříve na půdě ex-superligových Otrokovic dohnal ztrátu dvou branek. V prodloužení nakonec rozhodli zkušenosti domácích, kteří si ukořisti o bod navíc. Sobotní utkání na Slunetě přineslo více dramatu, než se na první pohled mohlo zdát. Start vedl dvě třetiny, ale Florbal Ústí se dokázalo semknout a otočit zápas v poslední třetině.

Florbal Ústí 3:4pp Goldea PANTHERS OTROKOVICE

Zápas v Otrokovicích se nesl v duchu obrany. Oba týmy postavili pevné základy před vlastní brankou. Navíc oba brankáři předvedli nadstandartní zákroky, i proto první dvacetiminutovka nepřinesla žádnou branku.

Ve druhé třetině zaskočily Otrokovice svoji aktivitou a dostaly ústecký tým pod enormní tlak, několikrát ale zachraňoval svůj tým brankář Hrabě. Jako první se z branky radovali ústečtí hráči, rozhodčí však branku nakonec neuznali. O dvě minuty později padla již regulérní branka, tentokrát ale z holí domácích, 1:0 pro Otrokovice.

Ústí zachytilo start poslední periody a dokázalo rychle vyrovnat. Vyrovnání nevydrželo ani dvě minuty a domácí šli opět do vedení. Z přesilové hry o tři minuty později navíc vedení navýšili. Ke slovu se ale jako poslední dostalo hostující Ústí. Nejdříve se ze středu prosadil navrátilec do sestavy Jakub Fuchsig a vyrovnávající branku vstřelil v přesilové hře Vojtěch Esterka.

Prodloužení nakonec bylo jednoznačné, Ústí se nedostalo k míčku. Otrokovice vybojovali přesilovku a hráli tedy 4na3. 16 sekund před koncem zápasu využily Otrokovice ztráty ve středním pásmu a z protiútoku 2na1 vstřelily vítěznou branku.

Florbal Ústí 5:4 FAT PIPE Start98

Sobotní utkání se Startem nezačalo pro Ústí dobře. Soupeř si vytvořil několik střeleckých pozic a nakonec dokázal skórovat, když Kovařík zachytil přihrávku a z úniku se prosadil kličkou do backhandu.

Florbal Ústí se zdrželo v šatně a obdrželo dvouminutový trest za zdržování hry, ve čtyřech zůstali pouze 17 sekund, protože obdrželi branku. Postupně se výkon domácích zlepšoval a začalo se navyšovat i skóre. Jako první se za Ústí prosadil Jan Dobosz, když tečoval střelu Vondrušky. I přes tlak domácích to byl opět Start, který navýšil vedení. Druhá formace zaúřadovala i napodruhé, a to když se prosadil Jan Vondruška.

Úvod třetí část patřila domácím, stejně jako zbytek třetiny. Od 16. minuty zápasu čekalo Ústí na vyrovnání, a to přišlo ve 42. minuty z hole Dobosze, který na zápas nabil ostrými a jeden z jeho nábojů dopadl přímo do levého růžku Dittrichovo branky. Poprvé se dostalo Ústí do vedení ve 44. minutě, když si Pavel Vítek našel míček a prostřelil brankáře na bližší tyč. Florbal Ústí přidalo i čtvrtou branku v řadě. Víťa Pavelka sám prošel přes tři hráče a zakončil přímo nad ruku gólmana Startu. Start ještě dokázal snížit, ale k vyrovnání se už nedostal.

Ústí si udrželo první místo, které momentálně sdílí s Otrokovicemi a Znojmem, právě Znojmo bude příštím soupeřem ústeckého týmu.