FbC PlzeňÚstí
3:4 po prodl.(0:0,3:2,0:1)
ne 11. 2. 2024 17:00 @ MSH Plzeň (Lokomotiva), 1. liga mužů, 25. kolo

Muži v Plzni prokázali svoji negativní bilanci s týmy z poslední čtyřky, z půdy Plzně si odváží pouze dva body

Konec základní části 1.ligy mužů je velmi zamotaný. Všichni favoriti ztrácejí body, mezi nimi například Bulldogs Brno, které na prvním místě vystřídalo Kladno. Ústí nebylo výjimkou, v Plzni vyhořelo v zakončení a do samotného závěru nebylo jisté, zda si odveze nějaké body. Nakonec dotáhlo zápas do prodloužení, kde rozhodl Vondruška.

FbC Plzeň - Florbal Ústí 3:4p

branky: 32. Štěpán Plachý, 35. Jan Šik, 35. Tomáš Němeček - 34. Vojtěch Esterka, 40. Jan Vondruška, 60. Martin Horn, 62. Jan Vondruška; rozhodčí: Michal Tichý - Lukáš Žofka; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 107; zásahy brankářů: Ondřej Šrámek 19 - Dominik Hrabě 20; po třetinách: 0:0, 3:2, 0:1, 0:1

První třetina byla v jednoznačném držení ústeckých hráčů. Ústí si vytvořilo nespočet gólových šancí. Zeman mohl otevřít skore v první minutě, do prázdné ho vychytal Šrámek. Ani zbytek střel nenašel cíl, a tak oba týmy šly do šaten za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vlétly oba týmy jiným způsobem. Ústí lehce polevilo, naopak Plzeň se začala vyrovnávat. Po špatném střídání využila Plzeň standardní situace, kterou rozehrál Plachý na Mentbergera a ten i s přispěním teče od Kužela otevřel skóre zápasu. Ústí však dokázalo zareagovat, o dvě minuty později se prosadil Esterka. Srovnáno bylo pouze dvacet sekund, Šik se dostal sám před bránu a poslal Plzeň do vedení. O dalších čtyřicet sekund se domácí radovali znovu, Němeček se prosadil po přihrávce do prázdné. Důležitou branku vstřelil 9 sekund před koncem třetiny Jan Vondruška.

Poslední třetina připomínala třetinu první. Ústí hrálo dominantně na míčku a vytvořilo si několik šancí, střelba však hráče trápila po celý zápas. Až ve hře v šesti dokázal srovnat Horn.

V prodloužení mělo míček převážně Ústí. Vondruška rozhodnul samostatným únikem od mantinelu a připsal o bod navíc do tabulky.