ŠtířiÚstí
6:8(1:3,3:4,2:1)
ne 12. 12. 2021 14:30 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 18. kolo

Muži vyhráli v Budějovicích a jsou nadále v čele

V neděli zajížděli muži do Českých Budějovic. Tamní vyzyvatelé Štíři nezvládli především první polovinu utkání. Nepříznivé skóre 1:6 poté stáhli na rozdíl dvou branek, Ústí si ale náskok pohlídalo a nakonec zvítězilo 6:8.

FBC Štíři Č. Budějovice - Florbal Ústí 6:8

branky: 5. Patrik Holý, 30. Tomáš Brožek, 30. Patrik Holý, 33. Michal Matějček, 43. Tomáš Hanák, 60. Tomáš Hanák - 5. Tomáš Pšenička, 14. Radek Kužel, 15. Martin Čermák, 22. Martin Čermák, 24. Ondřej Kawulok, 26. Jan Sattler, 39. Vladimír Trčka, 47. Martin Fuchsig; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 126; zásahy brankářů: Tomáš Švehla 22 - Dominik Hrabě 13; po třetinách: 1:3, 3:4, 2:1;

Hra byla od úvodního buly opatrná, oba celky se snažili získat co nejvíce času na balonku. První střelu zápasu vyslal až v 5. minutě Pšenička a hned z toho byla branka. Odpověď Štírů ale přišla okamžitě a po 15 sekundách bylo srovnáno. Ústí poté začalo hrát aktivněji a více se tlačit do zakončení, Budějovice ale držel gólman Švehla. Druhou branku Ústí přidal po individuálním výběhu Kužel. O minutu později se z dorážky prosadil i Čermák. Do konce třetiny si Ústí stihlo ještě zahrát přesilovku, zůstala ale bez využití.

Další branky přidali hosté až v druhé třetině. Ve 22. minutě přidal svou druhou branku Čermák. Ve 24. minutě se z otočky trefil Kawulok a ve 26. minutě zvyšoval na 1:6 Sattler. Hrabě v brance Ústí se vyloženě nudil, ne však na dlouho. Ve 30. minutě snížili domácí dvěma brankami Brožka a Holého. Povedenou pasáž Budějovic potvrdil v 33. minutě Matějček, který zakončoval povedené přečíslení. Ústí poté zklidnilo hru a drželo míček na své polovině. Budějovickou převahu ukončil v 39. minutě Trčka, který zvyšoval na 4:7.

Do poslední periody vstoupili lépe domácí. Ve 43. minutě se trefil Hanák. Budějovice poté stáhli hru na dvě pětky a byly více na míčku. Ve 47. minutě se ale se štěstím trefil Fuchsig ze standardní situace. Domácí, jakoby opařeni osmou brankou, zpomalili a k šancím se dostávalo především Ústí. Peškovi ani Esterkovi se ale nepovedlo zakončení. Domácím mezitím ubíhal čas na srovnání. Tři a půl minuty před koncem se Budějovice vrhly do powerplay a držely Ústí pod tlakem. V 60. minutě získaly výhodu trestného střílení, které proměnil Hanák. Více už ale Budějovice nestihly a Ústí odjelo s výhrou 6:8.

Autror: Adéla Kubíková