LetkaÚstí
5:10(2:3,1:3,2:4)
so 5. 2. 2022 17:00 @ TJ Slavia Malé Hoštice, 1. liga mužů, 25. kolo

Muži vyhrávají základní část! Z Letky si odváží tři body za výhru 10:5

V předposledním kole ligy se utkalo Ústí s domácí Letkou. Velmi atraktivní florbal pro diváky ukázal až 15 branek. Polovinu zápasu dokázala Letka držet s prvním týmem ligy krok, později se však rozdíl kvalit ukázal a Ústí si připsalo další tři body, které jim zajistili nejlepší výchozí pozici do playoff.

FBC Letka Toman Finance Group - Florbal Ústí 5:10
branky:
5. Petr West, 12. Tomáš Hanzlík, 21. Daniel Filip, 41. Simon Georg Mahla, 52. Daniel Filip - 4. Martin Fuchsig, 6. Václav Vavruška, 7. Vojtěch Semerád, 34. Jan Peška, 35. Martin Fuchsig, 37. Jan Peška, 49. Dan Semerád, 57. Václav Vavruška, 59. Martin Fuchsig, 60. Vladimír Trčka; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 57; zásahy brankářů: Martin Hrabáček 23 - Marek Netopilík 18; po třetinách: 2:3, 1:3, 2:4

První třetina začala aktivně od obou týmů a netrvalo ani sedm minut a na světelné tabuli svítilo skóre 1:3. Za ústecký tým se prosadil v přesilové hře střelou nad nohu Martin Fuchsig, Letka kontrovala o minutu později z protiútoku a vyrovnala skóre. Ústí si však vzalo vedení opět na svoji stranu, nejdříve přetáhl vedení na ústeckou stranu Vašek Vavruška. O dvě branky odskočilo Ústí díky brance Vojtěcha Semeráda. Ještě před koncem periody vsítila Letka svoji druhou branku.

Ústecký náskok vydržel v druhé třetině sedm sekund a skóre bylo opět vyrovnané, když Letka vstřelila branku okamžitě po úvodní buly. Oba týmy se dostávaly do brankových příležitostí, na obou stranách ale úřadovali brankáři. Po zbytek třetiny se už radovalo pouze hostující Ústí. Dvakrát se prosadil Jan Peška, druhou branku v utkání přidal Martin Fuchsig.

Letka nepoložila své zbraně a opět ze startu třetiny vsítila další branku. Tlak domácích se postupem času navyšoval, jednou domácí nastřelili tyč Netopilíkovo branky. Letku umlčela až sedmá branka ústeckých. Od sedmé branky týmu ze severu se ukázala druhá strana mince a tlak mělo naopak Ústí. Jak už to však bývá, tak z tlaku nic nebylo, a naopak to byla Letka, která navýšila počet branek. Naštěstí pro Ústí to bylo naposledy, kdy Letka dokázala dostat míček za Netopilíka. V poslední pětiminutovce přidali ústečtí hráči další tři branky, hattrick zkompletoval Martin Fuchsig.

Svou 22. výhrou v sezoně si Ústí pojistilo prvenství v základní části a může se začít bavit nad výběrem soupeře do prvního kola playoff. Před začátkem playoff je budou čekat v posledním kole soutěže Karlovy Vary, zápas se odehraje v sobotu 12.2. na Slunetě!

autor: Dominik Hrabě