Související zápasy

Muži zvládli výjezd na Moravu, s jednobodovou ztrátou jsou druzí

V uplynulých dvou víkendech měli muži na programu náročné cestování do Moravskoslezského kraje. Na státní svátek 28.10. porazili Petrovice, následující den zvítězili proti Torpedu Havířov. Do Havířova se vydali i o týden později, v neděli 7.11. porazili havířovský Slovan. Florbal Ústí se s třiceti body nachází na druhé příčce, na vedoucí Bulldogs ztrácí jediný bod.

Z.F.K. Petrovice - Florbal Ústí 3:8

branky: 4. Filip Žák, 46. Ondřej Firda, 48. Jakub Češek - 12. Vladimír Trčka, 23. Dan Semerád, 25. Martin Fuchsig, 39. Vít Pavelka, 45. Lukáš Täuber, 46. Václav Vavruška, 57. Ondřej Kawulok, 59. Václav Vavruška; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 54; zásahy brankářů: Maciej Bogdański 15 - Dominik Hrabě 18; po třetinách: 1:1, 0:3, 2:4;

Na Den vzniku samostatného československého státu vyrazili muži do Petrovic. Tamnější celek se zatím spíše trápí a se šesti body mu patří předposlední příčka. Ústí v roli favorita vstoupilo do zápasu s cílem odnést si svou zodpovědnou hrou tři body.
V první třetině ale muži výraznou převahu neměli, trefil se pouze Trčka z přesilové hry a úvodní dvacetiminutovka skončila nerozhodně 1:1.
V druhé periodě Ústí převzalo otěže a podařilo se mu přidat další branky. Nejprve se trefil Semerád, nádhernou kombinaci po ose Esterka - Kawulok - Fuchsig M. zakončoval poslední zmiňovaný. Ke konci třetiny přidal čtvrtou branku Pavelka.
Branky si užili přítomní diváci i v poslední části hry. Po individuální akci se prosadil Täuber, za domácí vstřelil gól Firda. Bleskurychle ale odpověděl Vavruška. Ve 48. minutě snížil na 3:6 Češek. Chyceným trestným střílením se blýskl Hrabě. V závěru utkání přidali další góly Kawulok a Vavruška a po výhře 3:8 si ve sváteční den připsali tři body do tabulky hráči hostujícího celku.

Torpedo Havířov - Florbal Ústí 3:9

branky: 19. Matěj Černý, 29. Matěj Černý, 54. Matěj Černý - 5. Ondřej Kawulok, 5. Jan Peška, 12. Dan Semerád, 17. Ondřej Kawulok, 25. Václav Vavruška, 31. Ondřej Kawulok, 32. Jan Peška, 45. Václav Vavruška, 53. Václav Vavruška; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 155; zásahy brankářů:Martin Zapletálek 16 - Marek Netopilík 13; po třetinách: 1:4, 1:3, 1:2;

Druhý den čekalo Ústí souboj s havířovským Torpédem. Hostující hráči chtěli opět potvrdil svou pozici v tabulce a proti 12. celku zvítězit.
Vstup do zápasu tentokrát hráčům Ústí vyšel. V 5. minutě se prosadil Kawulok a z následné rozehrávky přidal druhou branku o 4 sekundy později Peška. Domácí hráči se mezitím lehce trápili s rozehrávkou a dobře postavenou obranou Ústí. Třetí gól padl z hole Semeráda ve 12. minutě. V 17. minutě poslal Ústí do čtyřbrankového vedení Kawulok. Domácí se branky v první třetině nakonec dočkali zásluhou Černého.
Převaha na hřišti pokračovala i v druhé části hry. Za Ústí se trefil Vavruška, snížit dokázal znovu Černý. Po obdržené brance se hostující hráči dostali do mírného tlaku, dokázali se z něj ale vymanit a dvěma rychlými góly Kawuloka a Pešky opět zklidnit hru. Druhá perioda skončila za stavu 2:7.
Ve třetí třetině Ústí mohlo v klidu dohrávat dobře rozehraný zápas. Ve 45. minutě se trefil Vavruška a v 53. minutě zaznamenal hattrick. Za domácí už jen upravil skóre svou třetí brankou v utkání Černý. Po výsledku 3:9 tak Ústí mohlo slavit úspěšný šestibodový výjezd.

TJ Slovan Havířov - Florbal Ústí 4:12

branky: 15. Kryštof Fusek, 18. Patrik Charvát, 39. Jiří Gregor, 42. Jiří Gregor - 3. Tomáš Pšenička, 9. Jan Peška, 11. Martin Fuchsig, 11. Jan Peška, 27. Tomáš Pšenička, 34. Pavel Vítek, 39. Jan Peška, 39. Václav Vavruška, 40. Tomáš Pšenička, 40. Tomáš Pšenička, 52. Dan Semerád, 60. Ondřej Kawulok; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2 + Petr Řezáč OS:2; využití: 1:1; diváků: 47; zásahy brankářů:Daniel Buroň 6, Ivo Sikora 35 - Dominik Hrabě 25; po třetinách: 2:4, 1:6, 1:2;

O týden později se muži v neděli do Havířova vydali podruhé, tentokrát změřit síly s TJ Slovan. Slovan je zatím se čtyřmi body poslední, porazit dokázal pouze Jaroměř.
Hned z kraje utkání se trefil Pšenička. Domácí pak sice ubránili přesilovku, ale Pešku už ve skórování zastavit nedokázali. Třetí gól přidal po krosové nahrávce Martin Fuchsig. Svou druhou brankou v zápase poslal Peška v 10. minutě domácího brankáře na střídačku. Domácí vzpruženi novou posilou v brance poté dokázali snížit po brankách Fuska a Charváta.
V druhé třetině si ústečtí hráči slušně zastříleli a vsítili celkem šest branek. Jmenovitě Pšenička, Vítek, Trčka a Vavruška, na jehož branku dokázal rychle odpovědět havířovský Gregor. Další dvě branky potom přidal Pšenička.
Na začátku závěrečné dvacetiminutovky byl vyloučen Vavruška a domácí s přesilovky dokázali snížit. Sedmibrankový náskok dokázal Ústí vrátit Semerád. V závěru utkání byl za nesportovní chování vyloučen domácí Řezáč. Přesilovou hru dokázal využít Kawulok a s výsledkem 4:12 slavilo výhru Ústí.

Ústečtí hráči dokázali potvrdit svou pozici v tabulce a proti slabším celkům stoprocentně bodovat. Další utkání mají na programu 14.11. od 15 hod na domácí palubovce proti ostravské FBC Letka.

Autor: Adéla Kubíková