ChomutovÚstí
5:8(1:1,3:3,1:4)
ne 25. 9. 2022 16:00 @ Městská SH Chomutov, 1. liga mužů, 4. kolo

Na severu je jenom jeden král! Ústí si v derby poradilo s Chomutovem 8:5

Ve čtvrtém kole soutěže mohli diváci vidět severské derby mezi Florbalem Ústí a Florbalem Chomutov. Chomutov vstřelil první branku utkání, zbytek zápasu však tahal za kratší konec. Po dvou třetinách svítilo na tabuli vyrovnané skóre, v poslední periodě Ústí rozhodlo o svém vítězství.

vítězství.

DDQ Florbal Chomutov - Florbal Ústí 5:8

branky: 1. Michal Skuhrovec, 36. Michal Skuhrovec, 36. Tomáš Smolka, 38. Ondřej Šarša, 55. Michal Skuhrovec - 11. Tomáš Pšenička, 24. Tomáš Pšenička, 26. Lukáš Vlček, 30. Martin Fuchsig, 46. Vojtěch Semerád, 50. Jan Sattler, 53. Dan Semerád, 57. Tomáš Pšenička; rozhodčí: Lukáš Laštovička - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 304; zásahy brankářů: Matěj Chabr 32 - Jan Štěpánek 38; po třetinách: 1:1, 3:3, 1:4

Zápas začal pro ústecký tým dost nešťastně, Linc našel křižnou přihrávkou Skuhrovce a ten trefil odkrytou branku. Nabídku k dorovnání dostalo Ústí v podobě přesilové hry. Ty se letos ústeckým daří, momentálně mají 60% úspěšnost. Dlouho se nedařilo najít žádnou skulinu v obranném bloku, nakonec našel škvíru Tomáš Pšenička a rychlou přízemní střelou rozvlnil síť domácích, 1:1.

Oproti první třetině patřil začátek té druhé ústeckému týmu. Do vedení poslal svůj tým svojí druhou branku v zápase Pšenička. Florbalisté Chomutova sice vznesli námitku, že míček nepřešel přes brankovou čáru, rozhodčí však situaci viděl nejlépe a branku s jistotou uznal. Odskok o dvě branky zařídil střelou na zadní tyč Lukáš Vlček a do rozjetého vlaku naskočil čtvrtou ústeckou brankou Martin Fuchsig. Bohužel přišel výpadek v posledních pěti minutách. Nejdříve využil Chomutov přesilovku, o 10 sekund později prostřelil ústeckého brankáře Smolka a rozdíl byl opět pouze o jednu branku. Dvě minuty před koncem druhé části srovnal stav kapitán domácích Ondřej Šarša.

V poslední třetině ukázalo Ústí svoji sílu. Vedení na stranu Ústí vrátil Vojtěch Semerád, šestou branku svého týmu vstřelil pěknou ránou na přední šibenici Jan Sattler. Na hřišti opět panoval pouze jeden tým. V 53. minutě navýšil vedení Semerád, kterému přihrál Semerád, jeho bratr. Naději domácím vykřesal svojí třetí branku Skuhrovec, věci na pravou míru uvedl též hattrickovou trefou Pšenička. Minutu před koncem mohl ještě zdramatizovat zápas Skuhrovec, ale trestné střílení neproměnil.

Další utkání čeká Ústí již ve středu, kdy se vydají na daleký výlet do Štěpánkovic, kde vyzvou domácí FBC Letku.

Autor: Dominik Hrabě