"Následující tři zápasy nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme," říká ústecký brankář Dominik Hrabě

Muži mají za sebou šest zápasů a drží první místo tabulky. Ústí sází na pevnou obranu, když obdrželo pouze osmnáct branek, což je nejméně v lize. Velký podíl na tom má i brankář Dominik Hrabě, který nám prozradí, jak probíhající sezónu vidí zpoza masky.

288_20231004_215532.jpg

Jak se ti kouká na tabulku, kdy jsme možná pro někoho překvapivě na 1. místě?

Samozřejmě je skvělé, že jsme po šestém kolem stále první, na druhou stranu musíme být nohama na zemi. Další dva týmy mají stejně bodů a bodový rozdíl mezi námi a pátým Chomutovem jsou pouze tři body. Teď máme tři těžké zápasy před sebou, nejdříve Znojmo, pak Hattrick a nakonec Kladno. Tyto zápasy nám teprve ukážou zrcadlo, jak na tom doopravdy jsme.

Jak se cítíš v pozici, kdy tě nahánějí 2 mladí brankáři? Pamatuješ si když jsi byl v jejich pozici?

Je to jiné než roky předtím, dvanáct let jsem tvořil dvojici s Tádou Dittrichem, který letos odešel. Kluci, jelikož jsou mladí, tak mají své výkonnostní maxima ještě před sebou, takže čas pouze ukáže, kam až to dotáhnou. Já jsem byl v podobné pozici před čtyřmi roky, kdy jsem byl prvním rokem muž a v Ústí tehdy chytal Mára Netopilík. Trenéři to řešili mým střídavým startem do Děčína, abych byl v zápasovém tempu. Matěj Dobosz je věkově stále junior, takže ten si v nejvyšší juniorské soutěži zachytá hodně. Praži to má letos o něco těžší, protože je se mnou jediný brankář v mužích a nemůže nikam na střídavé, každopádně jeho chvíle přijdou a je důležité, aby tyto zápasy zvládl a získával tím sebevědomí a zkušenosti do budoucna.


Tvé statistiky jsou zatím velmi dobré, dokonce vládneš v nejnižším průměru gólu na zápas. Jak se cítíš v probíhající sezoně z tvého osobního pohledu?

Jsem tam, kde jsem chtěl být. Mým cílem bylo navázat na výkony z minulé sezony, což se mi prozatím daří. Florbalu jsem letos obětoval opravdu hodně, makám na sobě každým dnem a jsem rád, že se to ve výsledcích odráží. Průměr gólů je samozřejmě i zásluha obrany, takže je super, že dostáváme málo gólů a na naší obraně můžeme stavět.

O víkendu vás čeká cesta do Znojma, tam se nikdy moc lehce nevyhrávalo, co od zápasu očekáváš?

Znojmo je pro mě letos největší překvapení, určitě bych nečekal, že budou po šesti kolech na sdíleném prvním místě. Mají za sebou skalp Kladna i Hattricku, takže určitě mají svoji kvalitu. Nás čeká dlouhá cesta do Znojma, hrajeme až v osm večer, což nejsou ideální podmínky, ale věřím, že se s tím popereme a přivezeme do Ústí další tři body!

Autor: Redakce