ÚstíChomutov
9:4(3:1,4:3,2:0)
so 25. 11. 2023 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 15. kolo

Návrat ve velkém stylu, Ústí prodloužilo vítěznou šňůru v derby na čtyři roky

Každé derby je výjimečné a důležité, tentokrát to platilo dvojnásob, kdy Ústí drželo šňůru dvou porážek a nutně se potřebovalo vrátit na vítěznou vlnu. Po delší době se ústeckým povedlo vyhrát první periodu, začátek druhé sice vypadal daleko lépe pro hosty, ale závěr této třetiny si opět přivlastnilo Ústí. Domácí přidali dvě branky do prázdné, a nakonec si připsali vysokou výhru 9:4.

Utkání nezačalo pro ústecké nejlépe, v šesté minutě se do vedení dostal Chomutov, když se osamocený objevil na středu Šarša a trefil se pod břevno Hraběho branky. Ústí odpovědělo bleskově, Hrabě vyrazil střelu k Peškovi a ten se únikem po mantinelu dostal k zakončení a trefil se přesně, 1:1. Veseleji začalo být od 13. minuty, kdy se od mantinelu přímo do víka trefil Horn, ten přidal i třetí ústeckou branku a Ústí tak poprvé v listopadu vyhrálo první třetinu.

Začátek druhé se však domácím hrubě nevyvedl, Chomutov byl znatelně lepší a byla pouze otázky času, kdy se míček objeví v síti. Velkou šanci Šarši ještě Hrabě zneškodnil, ale o minutu později byl na střelu při přečíslení už krátký. Chomutov svůj tlak udržel i nadále a rychle vyrovnal, když Šarša trefil Pavelku a ten pouze sledoval jako se míček odráží do odkryté sítě. Po vyrovnání začalo hrát opět i Ústí, vedení zpět na domácí stranu přitáhnul Kolstrunk. Soupeř ale nenechal domácí odskočit a po minutě srovnal na 4:4. V závěru třetiny však stálo štěstí na ústecké straně, prosadili se Peška, Kolstrunk a Dobosz. Ústí si po čtyřiceti minutách drželo náskok tří branek.

Třetí třetina již nepřinesla žádnou branku ze hry 5na5. Ústí se dvakrát prosadilo do prázdné, nejdříve se přes čtyři hráče prodral Peška, devátou branku domácích vstřelil Kolstrunk. Oba hráči tak završili hattrick.

Ústí se dostalo zpět do čela tabulky, další domácí zápas je čeká již za týden v neděli 3.12. proti Otrokovicím.