ÚstíGullivers
3:7(1:1,1:2,1:4)
so 5. 11. 2022 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 12. kolo

Nepříjemná komplikace, Ústí ztratilo všechny body s Gullivers

Sobotní duel domácích Ústí s Gullivers Brno nabídl velmi atraktivní podívanou, ve které bylo vidět přes 75 střeleckých pokus, nájezd i 10 branek. Ústecký tým si za celý zápas nevzal vedení do svých rukou a kvůli své střelecké impotenci ztratil tři body. Náskok na třetí Bulldogs se snížil na jeden bod.

Florbal Ústí - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3:7

branky: 8. Vladimír Trčka, 24. Lukáš Täuber, 47. Martin Čermák - 7. Václav Černoch, 24. Tomáš Foret, 38. Alex Dokládal, 48. Václav Černoch, 50. Adam Bouška, 60. Martin Kadlec, 60. Václav Černoch; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 222; zásahy brankářů: Jan Štěpánek 24 - Matyáš Krupa 43; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:4

Do první velké šance se dostal Černoch, kterému ústecká obrana nechala celou dálnici, ten backhandem trefil tyč. V sedmé minutě zatáhl za ruční brzdu Pavelka, když přesekl osamoceného Černocha, rozhodčí jeho počínání posoudil na trestné střílení, k tomu se postavil sám faulovaný Černoch a jako míchaná vajíčka vymíchal domácího Štěpánka. Ústí nečekalo na odpověď dlouho. Esterka třikrát trefil obránce, Trčka se na to už nemohl dívat, tak si míček vzal a dostal ho za záda brankáře. Ústí dostalo v 15. minutě přesilovou hru, tu ale nevyužilo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Po chybě Horna se Brno dostalo do přečíslení, které vyřešilo až do kuchyně. Domácí se ale opět rychle vzpamatovali. Tentokrát nepotřebovali ani 30 sekund, Tauber zatáhl míček až k hranicím a nechytatelně vyslal míček do pravého horního rohu. Po dobré individuální akci se dostal k zakončení Černoch, backhandem trefil břevno. Brno se nakonec ale dočkalo, Dokládal se dostal k odraženému míčku a vyslal takovou ránu, že by se za ní ani Jarda Jágr nestyděl.

Tlak ústeckých nabývajícím časem sílil. Po šesti minutách dokázalo Ústí opět srovnat skóre, tentokrát se toho chopil Martin Čermák. Bohužel vyrovnaný stav nevydržel déle než minutu a soupeř byl opět ve vedení. O minutu později začalo jít do tuhého, Vít Pavelka zneškodnil svojí zadnicí svého protivníka a Ústí šlo do čtyř, co hůř, po 20 sekundách vstřelilo Brno další branku. Ústí v posledních deseti minutách tlačilo svého soupeře, navíc dostalo přesilovku, díky které mohli hrát ve výhodě 6 na 4. Bohužel se ústecké šestce nepodařilo rozvlnit síť, naopak Brno přidalo ještě dva góly, jeden do prázdné, druhý již proti odevzdané pětici domácích.

Ústí prohloubilo ztrátu na Butchis na osm bodů a boj o první místo je velmi vzdálený, naopak ze třetího místa se dotahují Bulldogs Brno, ti ztrácí na Ústí pouze bod. Čtvrtý Hattrick ztratil již potřetí v řadě a má stále o čtyři body méně než Florbal Ústí. Další domácí zápas čeká Ústí za 14 dní, 19.11. proti Znojmu.

Autor: Dominik Hrabě