Související zápasy

Florbal Ústí

,,Nevyhrál lepší, ale zkušenější tým," říká s odstupem času Vladimír Trčka

Rozhovor s hlavním trenérem mužů "A" Vláďou Trčkou. Ohlédl se za celou sérií s Karlovými Vary.

86_20220324_124921.jpg


Vláďo, jak velké je zklamání ze semifinálové prohry a vypadnutí?

Určitě je veliké, protože jsme po herní stránce byli v celé sérii lepším týmem. Mrzí mě to hlavně za kluky, kteří v sezóně udělali velký progres a zasloužili si asi víc. A samozřejmě i za skvělé ústecké fanoušky, kteří od nás asi čekali více. Nevyhrál lepší, ale zkušenější a nutno říci i šťastnější tým.


V čem podle tebe byly Vary lepší?

Jednoznačně ve zkušenostech. Jejich první lajna složená z borců s řadou zkušeností ze Superligy v rozhodujících momentech prostě byla znát.


Byl v sérii nějaký klíčový moment, který mohl celou tu sérii zlomit v náš prospěch?

Těch momentů byla celá řada. Každý zápas jsme měli dobře rozehraný a nezkušeností a špatným řešením některých situací jsme se sami o výhru připravili. Navíc nám v rozhodujících momentech chybělo i štěstí, v celé sérii jsme trefili asi 10x brankovou konstrukci.


Chyběly v těch těžkých situacích právě ty zkušenosti?

Zkušenosti a ve velké míře i štěstí. Třeba v posledním zápasu jsme Vary na konci sevřeli a trefili v posledních dvou minutách dvakrát tyčku.


Jaké jsou teď plány v následujících týdnech? Předpokládám, že kluci mají po vypadnutí volno, ale co pak?

Ano, kluci mají volno. Ale tento pátek máme společnou schůzku a v příštím týdnu proběhnou individuální pohovory, pak se uvidí.


Jaká byla spolupráce s asistentem Jakubem Koníkem?

S Koňasem samozřejmě bez větších problémů. Máme ve většině ohledech stejný názor na věc, takže pohoda. Jediným problémem je asi časová náročnost Kubovo zaměstnání.

Autor: Jiří Horák