Nisa Open - Druhé místo pro starší žáky

Starší žáci A to opět dotáhli do finále, tentokrát v téměř kompletní sestavě obsadili druhé místo na turnaji Salming Nisa Open 2022 v kategorii BU15.

98_20220606_083859.jpg

Druhý termín turnaje se konal od pátku 27.5. do neděle 29.5.2022 opět v Hale míčových sportů Liberec. Hlavním naším cílem bylo užít si turnaj spolu s rodiči a věrnými Ultras. Proto jsme do Liberce přijeli o den dříve a ubytovali se v pěkném penzionu ve vzdálenosti 15 minut chůzí od haly. Vzhledem k tomu, že byl penzion zároveň místem konání soutěží v šipkách, byl program ve volných chvílích mezi zápasy jasný.


V kategorii starších žáků se turnaje zúčastnilo 28 týmů, které byly rozděleny do šesti základních skupin. Po jedné porážce s BLACK ANGELS (5:1) a výhrami nad SK Florbal Benešov (2:1) a FbC Sokol Předměřice n/L (3:0) si hráči Florbal Ústí zajistili postup ze skupiny z druhého místa. V play off pak postupně narazili na Wizards SO Praha 10 B (2:0), FBC Kati Kadaň (3:0) a ASK Bystřice n.P. (5:3). V semifinále pak po napínavé bitvě zdolali SK Alien Nation Černošice (3:2) na nájezdy a zajistili si tak místo ve finále. 


Ve finále narazili na favorizovanou ACEMA Sparta Praha Blue, vítězný tým MČR starších žáků 2022. Již od prvního hvizdu bylo zřejmé, kdo je na hřišti pánem. Bylo tedy jasné, že cílem je nyní posbírat zejména zkušenosti a herní dovednosti od takto kvalitního soupeře. Konečné skóre finálového zápasu bylo 0:7 pro tým ACEMA Sparta Praha Blue a starší žáci Florbal Ústí si tak zaslouženě odnesli stříbrné medaile. Všichni jsme si turnaj i celý pobyt v Liberci užili. Děkujeme rodičům a naším Ultras za podporu.

Autor: Jířa Henzlová