Florbal Ústí
TroopersÚstí
5:6(2:2,3:2,0:2)
ne 23. 10. 2022 18:00 @ SH Tuřany, 1. liga mužů, 9. kolo

Nováček dal Ústí zabrat, díky vyhrané třetí třetině ukořistilo Ústí všechny body a drží si třetí místo tabulky

Brněnský výjezd do haly v Tuřanech se stal nečekaně dramatickým. Ústí v jedné z nejsilnějších možných sestav dostalo od nováčka ligy lekci v nasazení. Domácí TROOPERS vedli po dvou třetinách o jednu branku, ve třetí třetině však neproměnili tlak a nakonec Ústí o body neobrali. Pro Ústí znamenají tři body udržení na třetím místě v tabulce.

TROOPERS - Florbal Ústí 5:6

branky: 9. Jiří Knotek, 16. Vít Mlejnek, 26. Tomáš Pavla, 28. Petr Voltner, 36. Rudolf Večeřa - 14. Tomáš Pšenička, 15. Vojtěch Esterka, 22. Vladimír Trčka, 37. Vladimír Trčka, 49. Tomáš Pšenička, 51. Jan Peška; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 2 + Rudolf Večeřa 4:1; využití: 1:1; diváků: 64; zásahy brankářů: Michal Melichar 14 - Jan Štěpánek 19; po třetinách: 2:2, 3:2, 0:2

Florbal Ústí do zápasu vstoupilo vlažně. TROOPERS byli ústeckým hráčům rovným soupeřem. Domácí si připsali dvě dobré šance, obě zastavil ústecký brankář. Velmi přísné vyloučení Dana Semeráda poslala Ústí do čtyř. Trooperská pětice si hned v prvních deseti sekundách vytvořila šanci po krosové přihrávce, tu ale chytil Štěpánek. Druhou šanci však domácí již využili, když přední šibenici vymetl Jiří Knotek. Krok se soupeřem srovnal brankou na přední tyč Tomáš Pšenička, ten touto brankou dohnal Martina Fuchsiga v bodování. Vedení na ústeckou stranu přinesl Vojtěch Esterka. Po chybě v rozebrání hráčů se domácí prosadili z volného úderu z rohu, 2:2.

Po vyrovnané první třetině se dostalo jako první do vedení Ústí nad Labem. Trčka dostal přihrávku a dělovou ránou doprostřed branky překonal domácího brankáře. Následující tři branky vstřelili pouze domácí. Nejdříve využil volného místa na středu Tomáš Pavla. Vedení domácím vrátil Petr Voltner a poprvé o dvě branky odskočili TROOPERS po brance Rudolfa Večery. Důležitou branku před koncem třetiny vstřelil opět Vladimír Trčka.

Do třetí třetiny vstoupilo Ústí daleko lépe než do těch předchozích. Míček však nelepil na čepelích a nelétal do míst, kde by měl domácí brankář volné místo. Velká šance nastala, když Rudolf Večera sestřelil Šedivého a obdržel trest 2+2. Nejlepší přesilovku ligy však domácí obrana udržela v první polovině na suchu. Naopak se TROOPERS dostali na šance, ze které získali trestné střílení, to nevyužili. Nakonec se Ústí podařilo prosadit, opět to byl Tomáš Pšenička, který vyrovnal skóre. Těsně před vypršením trestu vstřelil vítěznou branku Jan Peška. TROOPERS zamknuli Ústí v posledních pěti minutách na vlastní polovině. Několik skvělých zákroků předvedl Jan Štěpánek, díky čemuž Ústí odvezlo všechny body.

Ústí se drží na třetím místě tabulky, kdy ztrácí pouze jeden bod na druhé Bulldogs Brno. Příští týden čeká Ústí dvojzápas, v pátek 28.10. vyzvou na domácí palubovce budějovické štíry. V neděli poměří síly s Kladnem.

Autor: Dominik Hrabě