AligatorsÚstí
2:5(1:2,0:3,1:0)
so 12. 11. 2022 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 13. kolo

Nováček ligy ústecké hráče nezaskočil, Florbal Ústí vyhrálo 5:2

První setkání Aligators Klobouky s Florbalem Ústí došlo do šťastného konce z ústeckého pohledu. Ústí si připsalo vedení hned v první třetině a doneslo si ho až do závěrečného hvizdu.

Aligators Klobouky - Florbal Ústí 2:5

branky: 9. Jakub Gremmel, 53. Lukáš Gregr - 16. Martin Horn, 20. Vojtěch Esterka, 26. Jan Sattler, 35. Filip Šedivý, 37. Vladimír Trčka; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2 + Patrik Procházka OS:0; využití: 0:1; diváků: 34; zásahy brankářů: Michal Prokeš 27 - Tadeáš Dittrich 27; po třetinách: 1:2, 0:3, 1:0

Rozhodčí zahájil hvizdem utkání posledního s druhým. Roli favorita potvrdilo Ústí hned v úvodní minutě, kdy si první připravilo první šanci, tu vychytal domácí brankář. Tlak domácích hned z úvodu nabíral na síle, nakonec ale byli domácí, kteří otevřeli brankový účet. Gemmel zamířil přesně k levé tyči, Dittrich neměl nárok. Skóre se povedlo Ústí vyrovnat až po sedmi minutách, kdy se prosadil Horn do horního rohu Prokešovy branky. Ústí se ještě povedlo vyrovnat, v přesilové hře se prosadil Vojtěch Esterka.

Domácí se za vyrovnáním hnali hned od startu druhé části, ve třicáté sekundě se ocitl v šanci Zbořil, ale neprostřelil gólmana Ústí. Po několika šancích domácích se dostali do útoku i hosté, kteří svoji šanci proměnili, 1:3 pro Ústí. Ústí se podařilo v poslední pětiminutovce odskočit o další dvě branky. Nejdříve se prosadil obránce Filip Šedivý, který si vyměnil míček s Pšeničkou a nekompromisně zavěsil. Pátou branku ústeckých zapsal Trčka po souhře s Pšeničkou a Semerádem.

Čtyři minuty po startu třetí třetiny byl vyloučen za nesportovní chování trenér domácích Patrik Procházka, dvě minuty si za něj odseděl Mikuláš Svoboda. Ústecké přesilovkové pětici se vstřelit branku nepodařilo. Domácí ještě dokázali rozproudit atmosféru na hale, když Gregr snížil na rozdíl tří branek. Ústí si vedení poté pohlídalo.

Ústí díky výhře drží druhou pozici před třetími Bulldogs. Příští týden hráče čeká dvojkolo, ve čtvrtek vyzvou první Butchis, v sobotu je čeká domácí utkání se Znojmem.

Autor: Dominik Hrabě