ÚstíOrka
9:3(1:1,5:0,3:2)
so 28. 10. 2023 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 10. kolo

Nováček na ústecké Slunetě nevzdoroval dlouho, Ústí zvítězilo 9:3

Soutěž se pomalu blíží do své poloviny a Florbalu Ústí zbývali ještě dva nováčci. V sobotu se na domácí palubovce utkali s Orkou. Orka sice udržela po dvaceti minutách remízu, ale nakonec padla jednoznačně 3:9. Za domácí Ústí si připsal pět bodů Jakub Kolstrunk.

Zápas začal poměrně rychlou brankou z domácích holí. Vojtěch Esterka vypíchnul míček na polovině hřiště, ten sebral Kolstrunk a umístil ho k pravé tyči. Orka dokázala zareagovat ve 13. minutě, když se střelou z vytočení prosadil Petr Němeček.

Druhá perioda rozhodla o konečném stavu, když Ústí zcela dominovalo těchto dvacet minut. Nejdříve se dělovou ránou ze vzduchu prosadil Lukáš Tauber, odskok o dvě branky zařídil střelou pod víko Vojtěch Esterka. Domácí dostali příležitost si vylepšit statistiky v přesilové hře a to se povedlo! Typická souhra po ose Fuchsig-Kolstrunk-Esterka zařídila vedení o tři branky. O minutu později se podruhé v utkání prosadil Kolstrunk a výbornou třetinu zakončil šestou domácí brankou Martin Horn.

V úvodu poslední části se lépe běhalo hostím a povedlo se jim snížit vedení domácích na 3:6 ze soupeřova pohledu. Domácí hráči se nenechali zastrašit a po nepovedeném úvodu třetiny začali opět hrát. Zápas definitivně zakončilo Ústí v posledních pěti minutách, kdy se prosadilo třikrát. Nejdříve vymetl pavučiny Pavel Vítek, z nájezdu se prosadil freestylový profesor Pavel Zeman a zápas zakončil individuální akcí Horn.

Ústí se po desátém kole usadilo na druhém místě tabulky.