Novým trenérem A - týmu se stává David Stummer

Současný manažer klubu se stává i hlavním trenérem “A” týmu mužů. Více informací v rozhovoru.

238_20230526_230213.jpg

Ahoj Davide, stal jsi se novým hlavním trenérem mužů “A”. Jak probíhalo vybírání nového trenéra? Byl jsi první volbou nebo jste se společně s šéftrenérem Davidem Mertou snažili sehnat i jiného trenéra?

Ahoj Jirko, v momentě, kdy jsme věděli, že Láďa Trčka dále u nás pokračovat nebude, jsme to samozřejmě začali ihned řešit. Samozřejmě jsme řešili nějaká jména, ale je potřeba si říct, že ten trenérský florbalový rybník je poměrně dost malý. Začalo se tím pádem skloňovat mé jméno s tím, jestli bych byl ochotný do toho jít. Po krátkém času na rozmyšlenou a oslovení lidí, které bych v realizačním týmu chtěl mít, jsme si řekli, že do toho půjdeme.

Mimo trenérské pozice u mužů zastáváš i pozici manažera klubu, jak tyto dvě časově velmi náročné pozice budeš zastávat? Budeš muset spoléhat i na svůj realizační tým, představíš nám ho?

Samozřejmě to náročné je, nebudu říkat, že ne. Obzvlášť za situace, kdy budeme zároveň působit i u týmu juniorů. Věřím ale, že jsme schopni tvrdou prací vše zvládnout a určitě i ostatní členové realizačního týmu budou mít velkou roli v celém tom kolotoči. Bude to hlavně o načasování a rozložení práce mezi všechny členy realizačního týmu.

V realizačním týmu nebude chybět Kuba Koník, který již u týmu působil a chceme zachovat určitou návaznost a dále David Merta, který samozřejmě s klukama již taky nějaký pátek pracuje. V neposlední řadě jsem rád, že u týmu nadále pokračuje Láďa Alinče a to v roli fyzioterapeuta.

Jsem rád, že kluci do toho šli, i když vím, že je to i pro ně náročné a za to jim patří velké díky.


Hodně kluků si ještě pamatuješ z kabiny jako hráč, případně jako trenér mládežnických kategorií, jaké to pro tebe bude trénovat bývalé spoluhráče, případně svěřence?

Samozřejmě až čas ukáže, jaký ten vztah bude. Téměř všechny kluky, jak zmiňuješ, jsem vedl v mládežnických kategoriích a s většinou jsem dokonce i něco prožil na hřišti. Věřím, že to může být velká výhoda, protože kluky znám jak z pozice spoluhráče, tak i trenéra a vím, jak v určitých momentech reagují a na každého platí trošku něco jiného.

Každý trenér má vlastní “rukopis”, co se herního obrazu týče. Jaký bude “A” tým pod Davidem Stummerem? Na co se mohou diváci těšit?

Rád bych, aby především hráče a fanoušky náš florbal bavil. Určitě budeme chtít hrát více aktivně, jak v obranné fázi, tak ale i v té útočné. Věřím, že naši hru pozvedneme do větší aktivity a větší variabilnosti.

Můžeš fanouškům prozradit nějaké informace ohledně současného kádru se kterým jsi zahájil letní přípravu? Můžeme se těšit na nějaké posily případně i odchody?

Letní přípravu zahájilo 23 hráčů a 2 brankáři. Nějaké odchody bohužel ještě budou následovat a věřím, že i nějaký ten příchod dotáhneme. Určitě dojde i k zúžení kádru během letní přípravy.

Poslední otázka je asi ta, která zajímá všechny: jaké jsou cíle pro letošní sezonu a už víš kdo bude kapitán?

Základem pro jakýkoliv cíl je určitě udělat ze Slunety domácí tvrz a nedovolit soupeřům si odvážet body. Rádi bychom se opět pohybovali na špici tabulky do 3. místa.

Věřím, že jsme schopni tohoto cíle tvrdou prací jak na hřišti, tak i mimo něj dosáhnout. Kapitánem bude Kuba Kolstrunk a asistentem Lukáš Täuber.

Díky za rozhovor!


Autor: Jiří Horák