Související zápasy

Obě derby vítězně pro ústecké ženy

Dalších pět bodů z víkendu připsaly do tabulky ústecké ženy. V sobotu zvládly otočit nepříznivý vývoj skóre a porazit rivalky z Litvínova. V neděli dokázaly navázat výhrou proti Chomutovu, přes dramatický závěr ale utkání došlo až do prodloužení. V tabulce se tak posunuly na devátou pozici.

Florbal Ústí - SK BIVOJKY LITVÍNOV 8:5

branky: 7. Klára Mečířová, 22. Eliška Poláková, 25. Vendula Štolbová, 30. Lucie Mrázová, 44. Markéta Kociánová, 47. Barbora Doležálková, 53. Eliška Poláková, 59. Vendula Štolbová - 1. Laura Vytrhlíková, 6. Laura Vytrhlíková, 9. Nela Havlínová, 10. Laura Vytrhlíková, 31. Laura Vytrhlíková; rozhodčí: Marcel Zelenka - Tomáš Novák; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 15 - Aneta Švátorová 15; po třetinách: 1:4, 3:1, 4:0;

Sobotní večer na Slunetě patřil ženám Florbalu Ústí, které v rámci 19. kola 1. ligy vyzvaly soupeřky z Litvínova. Početná soupiska domácích nastoupila do utkání s velkým odhodláním odčinit vysokou prohru z předchozího vzájemného utkání a porazit tradičního rivala. Úvod první třetiny ale ústeckým hráčkám nevyšel. Již z prvního střídání se za Bivojky trefila Vytrhlíková a po 17 sekundách byl stav 0:1. Hostující hráčky byly nebezpečnější a své vedení navýšily v 6. minutě, kdy se opět prosadila Vytrhlíková. Ústečtí fanoušci se gólu dočkali o chvíli později. Mečířová kličkou překonala hostující brankářku a snížila litvnínovské vedení. Bivojky ale znovu udeřily dvěma slepenými brankami Havlínové a Vytrhlíkové a po devíti minutách hry byl stav 1:4. Nepříznivý vývoj donutil domácí obměnit sestavu a poslat do hry dva zcela nové útočné trojice. Těm se vedlo o poznání lépe, hra se uklidnila a vyrovnala. Ve 12. minutě se v šanci objevila Mrázová, s míčkem na brankovišti si ale lépe poradila litvnínovská golmanka. V 15. minutě zcela osamocena střílela ze středu Rosendorfová, ale i její nadějný pokus Švátorová překazila.

Do druhé třetiny vstoupilo Ústí s novým elánem a projevilo se to i na skóre. Ve 22. minutě snižovala Poláková, ve 25. minutě Štolbová a domácí měly Bivojky na dostřel. V polovině zápasu byla vyloučena Tancošová a Ústí šlo do přesilovky. Tu dokázala využít Mrázová, která pohotově dorazila střelu Doležálkové. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel a po minutě hry poslala Litvínov do vedení svým čtvrtým gólem v zápase Vytrhlíková. Bizarní moment přinesla 33. minuta, kdy byla hra pozastavena z důvodu zranění jednoho z rozhodčích, kterého začala trápit křeč v lýtku. Třetí rozhodčí však na střídačce nebyl, hráčky si tedy mohly odpočinout, poladit taktické pokyny a po menší pauze mohla hra pokračovat. Ústí začalo nepříjemně napadat, hra byla velice vyrovnaná. V 39. minutě nastřelila Havlínová tyč. Přesto druhá perioda skončila se střeleckou převahou domácích hráček.

O konečném výsledku tak rozhodla až třetí část. Vstup mělo opět lepší Ústí. Ve 44. minutě prokličkovala obranou Kociánová a úspěšně zakončila povedenou akci vyrovnávajícím gólem. Domácí potom musely bránit oslabení po sporném vyloučení Mečířové za nedovolenou vzdálenost. Litvínov početní výhodu nevyužil, navíc se krátce po jejím skončení dostaly domácí hráčky poprvé v zápase do vedení gólem Doležálkové. Další vyloučení přišlo tentokrát pro litvínovskou střídačku za nepovedené střídání. Ani tato přesilovka nebyla využita, hra tak stále pokračovala s jednobrankovým vedením Ústí. Výsledek navíc ohrozila další přesilová hra pro Litvínov. Neskutečný výhoz ale předvedla Kočová, která poslala míček přes celé hřiště na Polákovou, která si poradila náramně a v oslabení zvýšila ústecké vedení na 7:5. V posledních minutách se hostující hráčky usilovně snažily vstřelit branku, nepomohlo jim k tomu ani powerplay. Do odkryté brány se navíc ještě trefila Štolbová. Ústí tak mohlo slavit vybojované vítězství 8:5 a povedenou odvetu.

Florbal Ústí - Florbal Chomutov 5:4p

branky: 7. Petra Bratschaedlová, 39. Daniela Tomanová, 44. Eliška Poláková, 56. Daniela Tomanová, 63. Klára Mečířová - 7. Simona Pilíková, 17. Markéta Bártová, 57. Adriana Hýsková, 60. Simona Pilíková; rozhodčí: Jiří Moravec - Lukáš Mucha; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Martina Zajícová 21 - Lucie Brandejská 20; po třetinách: 1:2, 1:0, 2:2, 1:0;

Na druhý den čekal ústecké ženy soupeř z Chomutova. Hned ze začátku se oba týmy musely potýkat s nestrandardní situací, kdy byl kvůli zpoždění předchozího zápasu odložen start utkání o půlhodinu. Vstup do zápasu vyšel lépe pro Chomutov, který aktivně dobýval ústeckou branku. Úvodní gól vstřelila Pilíková v 7. minutě, Ústí ale dokázalo okamžitě srovnat a pokračovalo se za vyrovnaného stavu. Střelecké pokusy vyslaly Mrázová a Kubíková, chomutovská brankářka je ale za svá záda nepustila. V 16. minutě se do šance dostala Poláková, která šikovně prohodila bránící hráčku, ale při závěrečné kličce ji ale míček odskočil a Brandejská pokus s klidem zneškodnila. Vzápětí přišla druhá chomutovská branka, z dorážky se prosadila nehlídaná Bártová.

Vyrovnaná hra pokračovala i v druhé periodě. Oba týmy hrály dost opatrně a na hřišti nebylo k vidění mnoho šancí. V polovině utkání si Ústí vybralo oddechový čas a stáhlo sestavu na dvě lajny. Tento tah se vyplatil, domácí se dostaly více do tempa a začaly mít na hřišti mírnou převahu. V 35. minutě šlo Ústí do oslabení, které ale zvládly domácí hráčky odbránit. Navíc se začaly tlačit do branky soupeře a hosté začali mít problémy s do té doby téměř bezchybnou obranou. Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali ve 39. minutě, kdy se trefila Tomanová.

Vedení na svou stranu dokázaly ústecké hráčky strhnout až ve třetí třetině. Ve 44. minutě skórovala Poláková. O pět minut později přišlo další ústecké oslabení, které ale domácí obětavě odbránili a Chomutov se vyrovnávajícího gólu nedočkal. Pět minut před koncem třetiny si hosté vzali oddechový čas. Vyrovnání se jim ještě více oddálilo po brance Tomanové, která poslala Ústí do dvoubrankového náskoku. Hosté se ale nezalekli a snížili zásluhou Hýskové. Smolný moment pro domácí přišel v samotném závěru hry. Ústí bránilo posledních 50 sekund ve čtyřech po vyloučení Šímové. Chomutovské hráčky si při přerušení domlouvaly pokyny na následnou standradní situaci. Ta jim vyšla náramně a mohly se tak radovat z vyrovnání na 4:4. Dvacet sekund před koncem ještě Zajícová vytáhla neskutečný zákrok a zápas tak musel být rozhodnut až v prodloužení.

V prodloužení měla nejprve šanci Špírková, která ale z bezprostřední blízkosti trefila pouze golmanku hostí. Chomutovský protiútok zvládly domácí hráčky odbránit, navíc se poté úspěšně držely na útočné polovině hřiště a vyvíjely na Chomutov tlak. V 63. minutě vybojovaly standardní situaci na středu u velkého brankoviště. Šímové sražená střela se ale dostala k Mečířové, která prostřelila několik bránících hráček a dostala míček až do branky. Ústí tak mohlo slavit i druhou výhru, tentokrát za dva body v prodloužení.

Po úspěšném víkendu si ženy připsaly do tabulky 5 bodů a posunuly se na deváté místo. Další body budou chtít přivézt s jižních Čech, kam vyráží v sobotu odehrát odložená utkání s Týnem nad Vltavou a Soběslaví. Další domácí utkání odehrají ženy na hale Sluenta o víkendu 19. a 20. února, kdy vyzvou Black Angels a Prague Tigers.

Autor: Adéla Kubíková