Obrovský úspěch: Ústí bude v září hostit EFT žen!

První zářijové dny v Ústí nad Labem budou patřit tomu nejlepšímu ženskému florbalu! Na sever Čech dorazí na turnaj Euro Floorball Tour nejužší světová florbalová špička, mezi níž pochopitelně nechybí ani české reprezentantky. Udělej si proto už teď poznámku v kalendáři, tady totiž nesmíš chybět!

201_20230210_132239.jpg

České florbalistky zavítají do města na Labi zhruba čtvrt roku před odjezdem na světový šampionát do Singapuru. V rámci turnaje Euro Floorball Tour pak ve sportovní hale Sluneta narazí na úřadující mistryně světa ze Švédska, Finsko a Švýcarsko. Hrát se bude od 1. do 3. září.

Přímo v severočeské metropoli se ještě dospělý výběr žen a ani žádný další reprezentační výběr nikdy nepředstavil, diváci z podhůří Krušných hor ale mohli sledovat národní výběry již dříve v Chomutově či v Teplicích. Ústí nad Labem tak čeká premiéra a fanoušci se tak mají na co těšit.Příznivci budou mít navíc možnost sledovat národní tým v plné přípravě. Ženy totiž čeká na Slunetě poslední domácí prověrka před světovým šampionátem a předposlední celkově. V říjnu je totiž bude čekat ještě jeden podnik Euro Floorball Tour, na který zamíří na sever Evropy. Začátkem prosince pak odstartuje mistrovství světa 2023, které se bude konat v dalekém Singapuru.

Autor: Český florbal
Foto: Lubomír Skála/Český florbal