ODM je již minulostí, Ústecký kraj se do vyřazovacích bojů nedostal

Velké očekávání nakonec naplněna nebyla. Přinášíme rozhovor s trenérem výběru Ústeckého kraje Karlem Klímou.

449_20240702_104553.jpg

Karle, náš klub měl poměrně vysoké zastoupení ve výběru na ODM, jak se naši kluci ukázali v celorepublikovém srovnání?

Ahoj Hory, ano, složení týmu bylo z poloviny ústecké, i tak byl náš výběr složen z více týmů oproti všem ostatním krajům. Když bych koukal pouze na bodování, tak se prosadil každý z našich kluků. Bohužel herní projev už nebyl na takové úrovni, kterou bych očekával.

Výsledkově to nebylo úplně ideální. V čem vidíš největší rozdíl mezi Ústeckým krajem a ostatními kraji?

Výsledek byl hodně hořký a rozhodně za očekáváním a ambicemi tohoto výběru. Největší rozdíl vidím v herní vyspělosti některých hráčů, očekával bych rozdílové věci, naplnění jednotlivých rolí atd. Tohle byl asi největší rozdíl. I přesto, hráče jsem vybral já a stojím za nimi, protože každý z nominovaných hráčů tam jel z určitého důvodu.

ODM je určitě zážitek pro všechny sportovce. Jaká byla atmosféra ODM? Jak sis ji užil?

Byla to taková nostalgie, protože jsem byl v Táboře na ODM 2009 ještě jako hráč a teď jsem se tam vrátil v opačné roli. Je to největší sportovní událost v republice a bylo to vidět. Na zahájení i ukončení byla atmosféra parádní. Mrzelo mě, že jsme neměli možnost se podívat na žádný jiný sport a podpořit tak další reprezentanty našeho kraje. Organizace ze strany ÚK byla super a chci za ni poděkovat. Celkově, až na výsledek, jsem si to užil, protože parta těch kluků byla parádní a bezproblémová.