Ohlédnutí za Tigers Cupem: Ústí ztroskotalo na nováčkovi 1. ligy mužů, ve finále podlehlo Butchis 3:6

Je tomu týden, co se Ústí představilo na přípravném turnaji Tigers cupu. Ve skupině poměřil ústecký tým síly se třemi týmy z Národní ligy. Ve finále se postavil ústecký výběr pražské molekule Butchis, kteří si již ve skupině poradili s prvoligovým Chomutovem.

První ročník Tigers Cupu slepil týmy z Národní ligy a 1. ligy mužů. Turnaje se zúčastnilo osm týmů napříč celou republikou. Ve skupině A se střetli Florbal Chomutov, Butchis, FBC Asper Šumperk a Florbalový klub Orka. Skupina B byla složena z Florbalu Ústí, Hradce Králové, Prague Tigers a Florbalu Náchod.

Skupinová fáze

Nová ústecká sestava poměřila síly s papírově slabšími soupeři. Týmy z nižší ligy však nedaly Ústí nic zadarmo.

Prague Tigers x Florbal Ústí 3:5

Sobotní ráno otevřelo dveře všem týmům turnaje, na ústecké vyšel úvodní duel v 11 hodin dopoledne, kde na palubovce čekali pomuchlaní Prague Tigers, jejichž pár hráčů se ještě vzpamatovávalo z večerní jízdy v centru Prahy. Ústecký tým však po hodinové cestě auty vypadal daleko hůř. Po první třetině si hráči ze severu Čech vytvořili příjemný náskok 2:0 a za svůj výkon dostali trenérskou pochvalu. Jak se říká „nechval dne pře večerem“, po druhé třetině bylo skóre 3:3 a barva ústeckého trenéra se změnila z lidské na ďábelskou. Po studené sprše v rohu hřiště začal ústecký tým krotit tygří smečku, a nakonec si došli hráči pro první výhru v turnaji. V utkání se blýskli hlavně brankáři, na zákroky v poměru 23–2 zvítězil gólman pražských tygrů.

FBC Hradec Králové x Florbal Ústí 2:6

Večerní, respektive odpolední, utkání přišlo na řadu v 17:00. Východočeši nedokázali ústeckému florbalu vzdorovat dlouho a rychle prohrávali 4:0. Kluků z Hradce bylo ústeckému brankáři líto, a tak jim povolil snížit manko střelou doprostřed brány mezi nohy. „Příště musíš nenápadně Tadeáši,“ ozývalo se z tribuny. O jakém Tadeáši je řeč, se však dnes nedovíme. Ústí se ale rychle dostali do vedení 6:1 a šance na comeback Hradce se začala vytrácet. Florbal Ústí si nakonec vedení pohlídalo a zápas vyhrálo 6:2, když se Hradec snažil druhou brankou v zápase o trhák v poslední sekundě utkání, rozhodčí jim však ani nepovolil ohrozit branku z buly a zápas po jejich druhém gólu nekompromisně ukončil.

Florbal Ústí x Florbal Náchod 3:1

Poslední zápas skupiny přišel na řadu v neděli ráno. Unavení, ale dobře najedení, hráči Ústí nedokázali chytit slinu hned z úvodu zápasu, a tak rychle prohrávali 1:0. Vyrovnat stav se nedařilo dlouhých deset minut, kdy se prosadil Vladimír Trčka mladší. Těžký zbytek zápasu stmelil ústeckou lavičku, a nakonec se povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce, čímž si hráči zajistili výhru ve skupině a mohli vyhlížet finálové utkání od 18:30 večer.

Osm hodin volného programu využil každý hráč dle svého uvážení. Někteří rehabilitovali v Cinema City (nejedná se o reklamu pozn. redakce), další se rozhodli, že nejlepší způsob odpočinku před finálovým zápasem je absolvovat hodinovou cestu v autě zpět do Ústí a opět hodinovou cestu zpět do Prahy, jiní zas ulehli v útrobách haly či pražského parku Stromovka. Tak či onak, všichni se sešli hodinu před zápasem na rozběhání a finálový rozbor.

Finále

Na tento moment všichni čekali, vrchol letní přípravy. Finále Tigers Cupu chtěl vidět snad každý desátý, který kolem skryté haly v Kobylisích prošel. Natřískaná hala praskala ve švech a nedočkavě vyhlížela úvodní buly.

Florbal Ústí x Butchis 3:6

Ústecký tým vstoupil do zápasu bez známky respektu a hned v druhé minutě poslal soupeře do přesilovky, kterou pražský tým využil. Na odpověď však dlouho Ústí nečekalo a po pěti minutách svítilo na tabuli skóre 1:1, které zůstalo po celou úvodní patnáctiminutovku neměnné. Ve druhé části zápasu se povedlo soupeři odskočit o dvě branky a začalo jít do tuhého. Ústeckému týmu se sice povedlo vedení soupeře snížit, bohužel netrvalo to dlouho a opět byl brankový rozdíl o dvě branky. Butchis navíc přidali ještě pátou branku a na bedra ústeckých hráčů začal usedat tlak z ubíhajícího času. Světlo naděje vysvitlo po využité přesilové hře. Pět minut před koncem zkusilo Ústí hru 6 na 5, poté i 6 na 4. Skóre poslední pětiminutovky však mluvilo ve prospěch soupeře 0:1 a celkově 3:6, Ústí se s turnajem rozloučilo prohrou a zakončilo tak přípravný turnaj na druhém místě.

Autor: Dominik Hrabě