Olympiáda dětí a mládeže klepe na dveře

Již za měsíc začne Olympiáda dětí a mládeže. V kategorii florbalu se představí Ústecký kraj a my doufáme, že i s naší účastí. O finální nominaci se pere hned několik zástupců Florbalu Ústí. Konkrétně se jedná o: Matěje Dobosze, Ondru Trčku, Marka Chroustovského, Honzu Vondrušku, Aleše Vlacha, Tadeáše Webera a Honzu Tůmu. Dva z nich jsme vyzpovídali - Honzu Vondrušku a Matěje Dobosze.

96_20220514_200727.jpg

Ahoj, pojďme se ještě vrátit ke konci sezony. Jak velké zklamání pro Vás bylo vypadnutí s Havlíčkovým Brodem?

Matěj Dobosz: Ahoj, zklamání to je určitě veliké. Myslím, že celý tým měl ty nejvyšší cíle, a ke splnění nebo alespoň přiblížení se k nim, nechybělo mnoho. Musíme si z celé sezony hodně odnést a příště se vrátíme silnější

Jan Vondruška: Ahoj, zklamání je obrovské. Po výkonech ze základní časti jsem si myslel, že naše týmovost a skvělá hra nás dostane na MČR, ale opak je pravdou. Zápas s Havlíčkovým Brodem se nepovedl výsledkově, ale na hřišti jsme podle mě byli lepším týmem, o to mě to více mrzí.

Svými výkony jste si řekli o nominaci do krajského výběru na blížící se Olympiádu dětí a mládeže, byli jste se svými letošními výkony spokojení?

MD:Řekl bych, že ze začátku sezony byly moje výkony jako na houpačce, ale postupem času se začaly stabilizovat a myslím, že v průběhu posledních kol základní části a prvních zápasů play-off jsem byl s mojí formou vcelku spokojený. Vždy se však našly chyby, na kterých musím ještě zapracovat a zkusit se jich příští sezonu co nejvíce vyvarovat. Nominace na ODM je taková sladká tečka po hořkém konci sezony. Samozřejmě chci šanci uchopit co nejlépe a předvést své maximum.
JV: Spokojený se nedá říct, obzvlášť z hořkého konce dorostenců, kde jsme měli na víc. Z nominace na ODM jsem nadšený, je to skvělá akce a hlavně se s klukama z jinačích týmů více poznáme. Ale nebudu slavit dopředu, finální nominace ještě zveřejněna není.


Jak probíhá příprava na ODM?

MD: Byli jsme na kempu, na kterém jsme měli možnost se s klukama sehrát a poměřit síly s Libereckým krajem. Jinak však příprava není ničím speciální a probíhá víceméně u každého z nás individuálně.

JV: Tak příprava začala asi před 3 měsíci, kde bylo asi 25 hráčů z kraje. Postupně se vyřazují na základě tréninků a přáteláků. Dost tomu pomohl také kemp v Rumburku, kde bylo už 15 hráčů, za pár dní nás čeká poslední přátelák před finální sestavou.


ODM začíná za měsíc, co Vás ještě čeká v přípravě?

MD: V květnu by se měl odehrát jeden přípravný zápas a pak následně v červnu další dva, na kterých bychom měli doladit poslední detaily.

JV: Čeká nás spoustu tréninků, dřiny a také budeme řešit hlavně taktické věci.


Je pro Vás těžké se udržovat i “po sezoně”? Přeci jen jste už měsíc nehráli soutěžní zápas.

MD: Po loňské „covidové“ sezoně, je to určitě mnohem snazší, když vím co dělat a na co se zaměřit. S klukama jsme však ani po posledním soutěžním utkání pauzu neměli. Plánovaná pauza je až po odehrání turnaje ve švédském Kalmaru na konci května.

JV: To je pravda. Těžké to opravdu je, ale s tréninky jsem nepřestal. Florbalové tréninky teď na pár dní začínají, abychom se mohli připravit na odjezd do švédského Kalmaru. Poté bude pauza před letní přípravou, ale i o téhle pauze jsem domluvený s klukama, že rozhodně s tréninkama přestávat nebudeme. Letní příprava bude docela peklo, ale určitě mě to nahodí do formy.


Díky moc za rozhovor!

Autor: Jiří Horák