Související zápasy

Florbal Ústí

Play-off je tady! Ženy vyzvou Nové Strašecí

Svého historicky prvního play-off se zúčastní i ústecké ženy. V 1. kole jim byl přidělen soupeř z Nového Strašecí. Vzájemná klání začnou v sobotu v Kladně, druhý zápas bude hostit Sluneta v neděli od 11 hodin.

Ženy mají za sebou základní část, ve které získlay 32 bodů z 22 zápasů a umístily se na devátém místě. V prvním kole play-off tak vyzvou dvanácté Nové Strašecí, které získalo bodů 17.

TJ Sokol Nové Strašecí

Jediný vzájemný zápas sehrály tyto dva týmy 31.10. s konečným výsledkem 5:4 pro Ústí. V utkání se oba týmy dlouho střelecky trápily, ve 41. minutě potom Strašecí vstřelilo dvě branky a průběžné skóre 1:4 nevypadalo pro domácí tým příznivě. Ústí poté ale nastartovalo motor a během tří minut dokázalo vyrovnat. Obrat dokonala minutu před koncem Klára Mečířová, která vítěznou brankou připsala tři body domácímu Ústí.

Bodově se Strašecí může spolehnout zejména na Lucii Kalinovou, která stihla posbírat 27 bodů za 12 branek a 15 asistencí. S 20 body jí sekunduje Lucie Bulvová, která vstřelila 11 gólů a 9 přihrávek. S 12 brankami se daří také Elišce Matějkové.

Naopak Ústí táhne Markéta Kociánová s bilancí 36 bodů a s 20 góly a 16 přihrávkami je nejlepší střelkyní i nahravačkou týmu. S 23 body je na druhém místě produktivity Petra Bratschaedlová a o dva body méně posbírala Klára Mečířová. Obě si shodně připsaly 15 branek.

Z hlediska týmových statistik by Ústí mělo mít výhodu při přesilových hrách, s úspěšností 35,5 % je na třetím místě. V neděli se také budou moci spolehnout na podporu svých skvělých fanoušků, i v návštěvnosti je Ústí na třetím místě.

Do play-off vstoupí ženy venkovním utkáním v Kladně, které se odehraje v sobotu od 16:15. Druhý zápas se odehraje v neděli na hale Sluneta v Ústí nad Labem od 11 hodin. Případné třetí utkání je na programu ve středu 2.3. od 20 hod opět na Slunetě.

Neváhejte dorazit na tribuny a podpořit ženy za vítězstvím!

Autor: Adéla Kubíková