Související zápasy

Florbal Ústí

Play-off začíná! Do Ústí zavítá pražský Start98

Základní část už je minulostí a začínají boje o vše. Po výběru soupeřů je jasné, že se Ústí střetne se Startem, jedním ze čtyř týmů, který dokázal Ústí porazit v základní části. 22 výher, které domácí nastřádali se mažou a jde se od nové prázdné stránky. Vše započne 26.2. na SH Sluneta.

61_20220225_091330.jpg

Ústí z prvního místa, Start z osmé pozice, role favorita v sérii je rozdána. Vzájemná utkání však napovídají zajímavou podívanou. V prvním zápase dokázal Start přetlačit ústecké hráče celkem jednoznačně 7:3. V odvetném zápase se obrátila strana mince a domácí Ústí vyprovodilo pražský celek s debaklem 9:2.

FAT PIPE Start98 Kunratice

Start se musel do čtvrtfinálových bojů prokousat předkolem, kde narazil na budějovické Štíry. Po dvou jednoznačných výhrách 7:0 a 8:2 mohl pražský tým čekat, kdo si ho z velké čtyřky vybere. Start disponuje otevřenou ofenzivní hrou, v základní části nastřílel 145 branek, dalších 171 jich obdržel. Pražskou zbraní určitě nejsou přesilovky, tým využije téměř každou pátou, což proti oslabení, které má 73% úspěšnost nebude žádná sranda. Z druhé strany však Start též nebude příliš strádat, jejich oslabení je totiž nejlepší v lize, z 97 početních nevýhod obdržel Start pouze 22 branek. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jiří Lebeda s 34 body.

Florbal Ústí

Ústí vyhrálo základní část a mohlo pouze čekat, jak se vyvrbí předkolo play-off. Ústecká volba padla logicky na pražský Start. Vzhledem ke geografické poloze a pozici v tabulce to nikoho nemohlo překvapit. Ústí si však zvolilo jednoho ze čtyř soupeřů, který byl schopný obrat lídra soutěže o body. Ústečtí hráči jsou jediní v lize, kteří překonali hranici 200 vstřelených branek. Průměrnou přesilovku kompenzuje skvělé oslabení, ve kterém Ústí vstřelilo již 13 branek, což je pouze o tři méně než v početní výhodě. Týmu nepomáhá pouze oslabení, ale i skvělý domácí diváci, kterých chodí na ústecký florbal nejvíce z ligy! Nejproduktivnějším hráčem základní části se stal Jan Peška s 59 kanadskými body

Play-off začíná již tuto sobotu 26.2. od 20:00 a druhý zápas se odehraje v neděli v 15:00. Oba zápasy se sehrají na ústecké palubovce na SH Sluneta. Přijďte podpořit ústecký tým na cestě v play-off!
Autor: Dominik Hrabě