DraciÚstí
6:8(2:4,2:3,2:1)
út 12. 9. 2023 20:00 @ SH ZŠ Průhonice, Pohár, 5. kolo

Postup v poháru se nerodil snadno, muži nakonec proti Říčanům vyhrávají 8:6

Netradičně v úterý večer vyrazili muži do Průhonic, kde na místní hale vyzvali FBC Draky Říčany. Divizní tým neměl co ztratit a poháněn fanoušky dokázal ústeckým hráčům zavařit. Florbal Ústí si ale vedení postrážilo od začátku do konce a vyhrálo 8:6.

Zápas plný emocí, vyloučení a gólů, tak by se dalo shrnout pohárové utkání s Říčany. Utkání začalo pro Ústí jednoznačně, když se po osmi minutách dostalo do vedení 2:0. Říčanům se ale povedlo do čtyř minut vyrovnat. Dvěmi slepenými brankami během jedné minuty se dostalo Ústí opět do dvoubrankového vedení.

Ve druhé třetině se začal zápas více vyostřovat, když rozhodčí vylučovali celkem čtyřikrát. Ústeckým se opět povedlo vstřelit tři branky, zatímco domácí skórovali dvakrát. Oba týmy dokázaly proměnit trestné střílení.

Poslední perioda se zvrhla a bylo k vidění šest vyloučení, z toho čtyři na straně Ústí. Třetí třetina byla navíc jediná třetina, kterou Ústí nevyhrálo. Draci dokázali využít dvě přesilové hry. Ve hře šest proti čtyřem, poté proti pěti, nedokázali domácí vstřelit poslední kontaktní branku a prohráli 6:8. Ústí si výhrou zajistilo postup do šestnáctifinále, kde vyzvou prvoligový Hradec Králové.