Prague Games: Zlato v kategorii B15 pro Florbal Ústí

Jeden z největších mládežnických turnajů ve florbale, to je Prague Games! Pro náš tým v kategorii B15 měl i zlatou tečku. Turnajem naši mladíci prošli bez jediné prohry.

101_20220717_171231.jpg

Středa

Turnaj začal. Nás čekaly 2 zápasy s kvalitními týmy: Zlín a švýcarský Chur. Obě utkání jsme zvládli v poměru 5:3 nad Churem a 4:3 zlínské Lions. Díky těmto výhrám a ostatním výsledkům jsme měli jisté první místo ve skupině. ,,V těchto utkáních jsme se snažili především vyladit naše obranné rozestavení a detaily v něm. Plus jsme potřebovali ideálně poskládat sestavu směrem k play off,” uvedl trenér Vladimír Trčka.

Čtvrtek

Ve čtvrtek nás čekali papírově slabší soupeři, které jsme chtěli samozřejmě porazit a naladit se na páteční play off, ale zároveň i pošetřit síly, jelikož páteční program byl vcelku nabitý. Poslední utkání ve skupině jsme odehráli s SKV Vinohrady, ve kterém jsme zvítězili 8:2. Základní skupiny byly minulostí a jde se do play off! V 16ti finále na nás čekal tým SCC Semily, které jsme celkem v klidu rozdrtili 10:1.

Pátek

Nejnáročnější den byl před námi. V případě postupů do dalších kol nás mohla maximálně čekat 3 utkání. A to se také stalo. Osmifinále, čtvrtfinále a semifinále se odehrálo v rozmezí pouhých 7 hodin. Nejprve jsme si poradili s Florbal Vsetínem v poměru 6:4. To nás posunulo do čtvrtfinále proti ambicióznímu celku Florbal Mladá Boleslav. Kluci byli při chuti a to znamenalo až nečekaně jednoduchý zápas, kde jsme soupeře přehráli v poměru 9:2.


Máme jistou medaili! To, ale rozhodně nestačilo. V semifinále jsme si poradili s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 10:4 a bylo rozhodnuto! Postupujeme do sobotního finále! ,,Od nás fantastické výkony, ve kterých kluci skvěle dodrželi taktické pokyny a to přineslo nečekanou odměnu v podobě postupu do finále. Vypíchnout musím skvěle zvládnuté obranné rozestavení a výborné řešení našich přečíslení se smrtelnou koncovkou,” věděl recept na úspěch ústecký lodivod.

Sobota – finále proti 1. SC TEMPISH Vítkovicím 5:4

Výborný vstup do zápasu, několik šancí, dvakrát trefené břevno, bohužel jen vedení o jednu branku. Po zbytečném vyloučení se Vítkovice po dvou hodně šťastných a jednom hodně sporném gólu dostali dvakrát do jednobrankového vedení. Naštěstí jsme vždy dokázali krásnými brankami odpovědět a otočit na 5:3. Soupeř už jen snížil v power play. Celkově zasloužené vítězství, kdy i vítkovičtí hráči sportovně uznali, že vyhrál lepší tým.


Trčka, Trčka a zase Trčka

Tento turnaj byl něčím pro rodinu Trčkových speciální. Sešli se všichni 3 v jednom týmu. Hlavního trenéra Vláďu Trčku doprávázel jako asistent hlavního trenéra syn Vláďa. Oba pak měli mimo jiné na starost syna Ondru, který jako jediný bojoval přímo na hřišti.

,,Na turnaji jsme se poprvé sešli v jednom týmu s mými oběma syny, Vláďou jako asistentem trenéra a Ondrou jako hráčem. A musím Vláďu hodně pochválit, dostal na starost detaily v útočné hře a kluci si ho hodně oblíbili. Bylo vidět, že respektují jeho hráčské zkušenosti”, říká pyšný otec.

Závěrem

Rádi bychom zde veřejně poděkovali všem fanouškům a rodinným příslušníkům našich hráčů, kteří nám vytvořili nejen výbornou kulisu, ale výrazně pomohli i mimo hřiště (doprava, občerstvení).

Dařilo se nám i po individuální stránce, kdy Mikeš Motejzík vyhrál kanadské bodování turnaje a zároveň nejlepšího střelce a Tadeáš Weber mu zdatně sekundoval (2. místo v KB a 3. místo ve střelcích).

Autor: Jiří Horák