ŠtířiÚstí
4:7(1:3,1:1,2:3)
ne 22. 1. 2023 16:00 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 22. kolo

Přesilové hry hrály hlavní roli v ústecké výhře nad Českými Budějovicemi, Ústí si odváží tři body za výhru 7:4

Florbal Ústí si pět kol před koncem základní části připsalo tři body za výhru nad Českými Budějovicemi. Ve vyrovnaném souboji rozhodla efektivita ústeckých přesilovek, ve kterých byl ústecký tým 100%. Znatelně týmu pomohl výkon Jana Pešky, který si připsal čtyři kanadské body.

FBC Štíři Č. Budějovice - Florbal Ústí 4:7
branky:
10. David Camrda, 32. Matyáš Sirotek, 51. Dominik Vlček, 53. Ondřej Veselý - 2. Jan Peška, 17. Tomáš Pšenička, 20. Jan Peška, 38. Jan Peška, 54. Tomáš Pšenička, 55. Tomáš Pšenička, 58. Martin Horn; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 4:3; využití: 0:2; diváků: 152; zásahy brankářů: Martin Hanousek 30 - Jan Štěpánek 25; po třetinách: 1:3, 1:1, 2:3

Zápas začal dle očekávání velmi vyrovnaně, oba týmy se nehnaly do zakončení a snažili se donutit soupeře k chybě. Jako první chyboval soupeř, kdy špatně vystoupil proti ústecké obraně a Vlček vyslal volného Pešku do úniku, ten se prosadil střelou do pravého horního rohu. První větší šanci proměnili i domácí, po ztrátě Pavelky běželi domácí 3 na 1, střela sice Camrdovi sjela, reflexivně se po ní však rozmáchl ústecký Tauber a ukázkově se prosadil na přední tyč Štěpánkovi branky. Vedení si Ústí vzalo zpět v první přesilové hře, ve které se střelou bez přípravy prosadil Pšenička. I druhá přesilovka přinesla své ovoce, tentokrát se tečí prosadil Peška, druhou asistenci v zápase zapsal Martin Horn.

Druhá třetina prověřila Florbal Ústí ve hře ve čtyřech, hned třikrát hrálo Ústí oslabení. Dvakrát se povedlo ubránit, jednou však Budějovice rozvlnili síť, když ústecká čtveřice špatně vystřídala. Ke konci třetiny byl opět vyloučen budějovický hráč a ústecká přesilovková lajna se opět v utkání prosadil, byl to opět Peška, který se rychle omotal kolem tyčky a míček zpoza branky uklidil do sítě.

Budějovicím se povedlo ještě zdramatizovat zápas, když vyrovnali na 4:4, vyrovnávací branku navíc vstřelili v oslabení. Po zbytek zápasu se prosazovali jen hráči Ústí. Nejdříve využil další přesilovku Pšenička, ten poté přidal i šestou ústeckou branku. Na konečných 7:4 upravil skóre Horn.

Ústí si drží náskok osmi bodů na druhé Bulldogs, další zápas je naplánovaný na 28.1. na domácí palubovce vyzve Ústí Kladenské Kanonýry.

Autor: Dominik Hrabě