„Pro čtvrtfinále bych si přál Chomutov,“ věří kapitán Kolstrunk

O našem soupeři pro čtvrtfinále bude jasno dnes okolo 21 hodiny. Přečtěte si rozhovor s kapitánem Kubou Kolstrunkem, který play-off za Ústí zažije po delší době.

398_20240228_154339.jpg

Kubo, jak se těšíš na play-off za Ústí? 

Ahoj, tak těším se hodně. Play-off je vždy o atmosféře, soubojích a emocích, což já mám samozřejmě hodně rád. Člověk kvůli vrcholu sezóny maká už od května, takže cítím, že se celý tým těší a ty zápasy mají vždy úplně jiné obrátky. Za Ústí to bude opět po letech speciální, dlouho jsem tu play-off jako hráč nezažil, ale samozřejmě jsem chodil minulý rok podporovat kluky a atmosféra v sériích byla neuvěřitelná, takže se těším, že fanoušci vytvoří podobnou kulisu.

Z důvodu obsazenosti haly Sluneta budeme muset některé zápasy (snad pouze 1) odehrát v Teplicích, jak nepříjemné je to pro hráče? 

Víme samozřejmě, že to není ideální, Sluneta v jateční ulici je přece jenom jedna. Na druhou stranu Teplice mají moc hezkou halu se skvělým povrchem, který by naší hře mohl vyhovovat, což se ukázalo v zápasu proti Hradci. Největší úskalí vidíme v komfortu fanoušků, kdy je asi jasné, že jich nebude moct dorazit tolik, nicméně z důvodu menší kapacity teplické haly věřím, že ti, co dorazí, vytvoří v menším diváckém prostoru skvělou atmosféru.

Patříš k těm zkušenějším, jsi kapitán, jaká je tvá role mimo hřiště? 

Je to tak, už nejsem nejmladší a vnímám svojí roli nyní trošku jinak než play-off, které jsem tu odehrál v dřívějších letech jako mladší hráč. Věřím, že jsem nějaké zkušenosti za ty roky nasbíral a už teď se je snažím využít v přípravě týmu před vrcholem sezóny. Role mimo hřiště bude hlavně být lídrem v jakýchkoliv situacích, které nastanou, udržet tým v dobrém mentálním rozpoložení a náladě a zároveň vést tým tak, abychom udrželi chladnou hlavu při těžkých momentech, které v play-off určitě přijdou.

Je soupeř, kterého by sis vyloženě přál pro čtvrtfinále? 

Věřím, že můžeme porazit kohokoliv, ale samozřejmě derby je jenom jedno, takže i kvůli atmosféře derby, fanouškům a zmiňovaném zápase v Teplicích, kam by si mohli najít cestu obě strany, bych si přál Chomutov.


V nedělním utkání mi bude pomáhat s komentováním tvůj kamarád Martin Pražan, nebojíš se, že tě nějak “vyhlásí”? 

Tak s Pražim jsme dobří kamarádi mnoho let a určitě se nebojím. Když už to bude nějaké “grilování”, bude určitě oprávněné a trošku i doufám, že to Práža svým humorem okoření a já se nad tím pobavím zpětně ze záznamu.

Co bys vzkázal fanouškům, kromě toho ať chodí v červeném? 

Chtěl bych jim vzkázat, ať si zápasy užijou, ukážou emoce a vytvoří pro sebe i pro nás nový zážitek, na který budeme společně vzpomínat. My na hřišti uděláme maximum a věřím, že fanoušci nezůstanou pozadu a společně vytvoříme rudé peklo.

Autor: Jiří Horák