Florbal ÚstíFB Hurrican Karlovy Vary
10:5
st 12. 10. 2022 19:30, Pohár Českého florbalu

První výhra v poháru přišla až v play-off, Ústí vyškolilo Karlovy Vary 10:5

Po neúspěchu ve skupině, kdy Ústí prohrálo se všemi soupeři, přišlo play-off se superligovými Karlovými Vary. Ústí naletělo na soupeře a od první minuty ukazovalo, že vyhoření ve skupině byla pouze výjimka. Třemi body se blýskli Dan Semerád i Tomáš Pšenička.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 10:5

branky: 1. Jakub Fuchsig, 3. Martin Fuchsig, 7. Dan Semerád, 16. Martin Fuchsig, 39. Jan Sattler, 43. Martin Horn, 45. Jan Sattler, 57. Dan Semerád, 59. Tomáš Pšenička, 60. Tomáš Pšenička - 6. Petr Torma, 9. Adam Zahraj, 22. Daniel Nicklas, 39. Jiří Lebeda, 53. Michal Strachota; rozhodčí: Lukáš Pekárek - Tomáš Chleborád; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 18 - Jan Eckhardt 23; po třetinách: 4:2, 1:2, 5:1

O jednu z nejrychlejších branek sezony se postaral Jakub Fuchsig, ten si naběhl na přihrávku Tomáše Pšeničky a otevřel ve 47. sekundě skóre zápasu. Bratr Martin přidal branku druhou, když první formace předvedla secvičený signál z rohu, který pamatuje ještě Jirku Horáka, ale stále funguje, 2:0. První branka hostů na sebe nenechala čekat dlouho, v páté minutě se před brankou Tadeáše Dittricha nejlépe zorientoval Torma a snížil ústecké vedení. Jednobrankový rozdíl netrval ani dvě minutu a Dan Semerád poslal Ústí do dvoubrankového vedení. Velmi šťastně vstřelily Vary svoji druhou branku. Hurt orazítkoval tyč a odražený míček trefil ze vzduchu Zahraj. Pět branek za třetinu nestačilo, Martin Fuchsig se dostal k odraženému míčku a ukázal svoji excelenci v geometrii. Vyměřil si správný úhel a míček uklidil hned vedle levé tyčky.

Rychlou branku mohli diváci vidět i ve druhé třetině. Nicklas přebral míček od Smolky a rychlou kličkou do backhandu snížil manko svého týmu. Ústí však nenechalo soupeře vyrovnat, naopak navýšili své vedení. Situaci 2 na 1 sehráli Tabuer se Sattlerem zkušeně a druhý jmenovaný rozvlnil soupeřovo síť. Jak bylo zvykem, Karlovy Vary opět snížily ústecké vedení, tentokrát na to potřebovaly 30 sekund.

Ústí vyhrálo na úvodní branky v začátcích třetinách 2:1, když se prosadil Horn. O 20 vteřin později mohl navýšit vedení na rozdíl tří branek Pšenička. V trestném střílení však nedokázal vyzrát na brankáře Varů. Nutno podotknout, že Eckhardt předvedl skvělý zákrok. Nakonec se Ústí podařilo odskočit o tři branky. Sattler si vystál důlek na středu, nakonec ho zahlédl Esterka a Sattler si tak zapsal druhý přesný zásah v utkání. Soupeř ještě nesložil zbraně, Michal Strachota natáhl prak od pravého mantinelu a překonal Dittricha. Do prázdné branky navýšil vedení Semerád a už začalo být jasno, který tým postoupí do osmifinále. V posledních dvou minutách ještě kosmeticky poupravil skóre Pšenička, ten přidal branku s pořadovým číslem devět i deset.

Florbal Ústí postoupilo v poháru do osmifinále, zde na ústecké florbalisty čeká velký oříšek, ne-li ten největší. Soupeřem Ústí bude Mladá Boleslav, za kterou nastupují i odchovanci ústeckého florbalu Dominik Beneš a Miroslav Fořt.

Autor: Dominik Hrabě