ZnojmoÚstí
2:7(1:1,1:1,0:5)
ne 18. 9. 2022 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 3. kolo

První výhra za 3 body je na světě, Ústí si vyšláplo na trápící se Znojmo 7:2

Ústecké trápení skončilo. Po třech kolech čítá ústecký tým 5 bodů, když si poradili na půdě Znojma se soupeřem 7:2. Zápas byl dlouho vyrovnaný, až ve třetí třetině ukázalo Ústí svoji sílu, když třetinu vyhrálo 5:0. V utkání se blýskl pěti body Jan Sattler.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Florbal Ústí 2:7

branky: 11. Petr Číhal, 39. Jiří Salava - 12. Jan Sattler, 26. Šimon Secký, 42. Vojtěch Semerád, 50. Vojtěch Esterka, 52. Tomáš Pšenička, 54. Šimon Secký, 58. Jan Sattler; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 123; zásahy brankářů: Jan Hándl 34 - Jan Štěpánek 41; po třetinách: 1:1, 1:1, 0:5

Začátek zápasu byl dle předpokladů vyrovnaný. Na první branku se čekalo deset minut. Do vedení se dostali jako první domácí, a to díky střele Petra Číhala, který natáhl prak zpoza půlky a střelou překvapil ústeckého brankáře. Z nešťastné branky si Ústí nic nedělalo, hned o minutu později srovnal skóre Jan Sattler, kterého našel na přední tyči znojemského gólmana Pavel Zeman.

Úvod druhé periody patřil hostím, tedy Ústí. Tlak týmu dokázal zpeněžit opět Sattler, který sebral volný míček na středu a pověsil ho do pravého horního rohu. Gólem tak ohromil pořadatelský stolek, že branku připsali Šimonu Seckému, ten však přihrával. Sattler byl všude, i na trestnou zavítal za bránění ve hře. Přesilovku soupeř nevyužil. Nakonec se ale Znojmu povedlo srovnat, když Daberger našel volného Salavu a ten se ze středu nemýlil.

Ve třetí třetina roztočil ústecký tým kolotoč, na který jsou fanoušci zvyklí. Znojmo na něj nasedlo hned ze startu, když třetinu začali v početní nevýhodě. Přesilovku využil Vojtěch Semerád, jemuž míček předložil Esterka. Odskočit se poprvé povedlo v 50. minutě, kdy skóroval Esterka. Pátou branku ústeckých vstřelil Tomáš Pšenička, tomu přihrával Jakub Fuchsig. Zbytek zápasu byl v režii Honzy Sattlera, ten nejdříve doběhl míček v rohu a připsal si asistenci na Šimona Seckého. Skvělý individuální výkon podtrhnul třetí brankou v utkání.

Autor: Dominik Hrabě