HattrickÚstí
5:6(1:1,2:2,2:3)
ne 7. 1. 2024 17:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Malá hala), 1. liga mužů, 20. kolo

První zápas roku je vítězný, Ústí přetlačilo Brno o gól

Poprvé se v roce 2024 postavili hráči Florbalu Ústí na hrací palubovku a nebylo to nic snadného. Prvním soupeřem v novém roce byl Hattrick Brno. Týmy s vyměňovaly vedoucí pozici až do posledních minut, nakonec to ale bylo Ústí které zvládlo odskočit a udržet si vedení až do samotného závěru.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Ústí 5:6

branky: 4. Michal Malec, 30. Martin Nagy, 31. Michal Malec, 51. Matěj Hronek, 58. Adam Jiříček - 8. Jakub Kolstrunk, 24. Jan Dobosz, 34. Pavel Vítek, 46. Jan Vondruška, 51. Martin Fuchsig, 57. Jan Vondruška; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Miroslav Steiger 23 - Matěj Dobosz 18; po třetinách: 1:1, 2:2, 2:3

Do vedení se dostalo domácí Brno. Po mantinelu unikl Michal Malec a míček dovezl až za záda Dobosze. Ústecká první formace odpověděla o dvě minuty později. Zeman si v rohu vyměnil míček s Kolstrunkem, zavezl ho za branku a druhého jmenovaného objevil na bližší tyči, 1:1. Domácí mohli vrátit vedení na svoje hokejky z přesilovky, Ústí však oslabení zvládlo. Minutu před koncem šlo Ústí do druhého oslabení, to ubránilo.

Ve druhé třetině začalo Ústí ve čtyřech, když si minutu trestu odpykával Zeman. Oslabení úspěšně ubránilo a Dobosz poslal svůj tým do vedení střelou na bližší tyč. Hattrick přehrál ústecký tým, Nagy od mantinelu našel škvírku pod nohou ústeckého brankáře. 20 sekund na to šli domácí podruhé v zápase do vedení, Malec unikl obraně a trefil se pod břevno. Ústí nenechalo domácí v radosti dlouho a sedm minut před koncem vyrovnal Pavel Vítek. Na konci třetiny hrálo Ústí první přesilovku, ale nevyužilo.

Vedení si ústecký tým vzal zpátky pět minut po začátku poslední třetiny, kdy se prosadil tříbodový Vondruška. Odskočit mohlo Ústí o minutu později, ale druhou přesilovku nevyžilo. Naopak Brno dokázalo snížit na 4:4. Remíza vydržela 40 sekund a Ústí šlo opět do vedení po brance Martina Fuchsiga. Čtyři minuty před koncem zasadil poslední ránu do brněnského týmu Vondruška, když tečoval nahození Taubera a upravil tak skóre na 6:4. Brno ještě dokázalo snížit, ale nedokázalo srovnat.

Další zápas odehrají muži v sobotu 13.1. od 20:00 proti Kladnu na domácí palubovce.