Florbal Ústí

Radim Kühnel odchází na půl roku do Švédska

Přečtěte si rozhovor s pilířem obrany Radimem Kühnelem, který na půl roku odchází do Švédska za studiem i florbalem.

5_20210903_120306.jpg

Ahoj Radime, v pohárovém utkání proti Spartě jsi vstřelil gól a byl vyhlášen nejlepším hráčem Florbalu Ústí. Pověz nám, jak jsi viděl utkání svým pohledem?

Ahoj! Obraz zápasu byl přesně takový, jaký jsme si před utkáním mohli přát – dařilo se nám dobře bránit střed hřiště a nutili jsme Spartu hrát do připravené obrany, což si troufnu říct, že jim příliš nesedí. Do útoku to mohlo být o něco lepší, sice jsme hrozili z protiútoků, ale málokdy se nám dařilo podržet soupeře pod souvislejším tlakem. Na výsledném skóre se nejvíce podepsala pětiminutová přesilovka soupeře v poslední desetiminutovce. Tam se to především „mé“ čtveřici několikrát nepodařilo ubránit a soupeř si zkušeně došel pro vítězství. Gól a vyhlášení nejlepším hráčem utkání beru jako hezkou rozlučku.


Diváci a spoluhráči jsou zvyklí, že Tě vídají vzadu nahrávat backhandem, ale proti Spartě jsme Tě viděli jinde…Jak k tomu došlo?

Taky doufám, že nepřehlédli milimetrovou průnikovku backhandem, když jsem se jednou objevil i na rozehrávce. ???? V útoku jsem nastoupil už proti Panthers a České Lípě a zřejmě jsem přesvědčil trenéry, že jsem to tam nezapomněl a i občas dokážu bodovat. Ovšem hlavním důvodem je to, že odjíždím a mladí kluci potřebují prostor se otrkat, aby byli dobře připraveni na začátek ligy.


V zákulisí kolují zprávy o tom, že pohárové utkání proti Spartě bylo na dlouhou dobu posledním Tvým vystoupením v dresu Florbalu Ústí, můžeš k tomu něco říci?

Již není žádným tajemstvím, že ze studijních důvodů musím a chci strávit semestr v zahraničí v rámci programu Erasmus+, a jelikož se moje studium pomalu blíží ke konci, už nebyla jiná možnost kdy vycestovat. Od středy 18.8 do konce kalendářního roku budu pobývat ve městě Karlstad na břehu největšího švédského jezera Vänern, kde budu navštěvovat místní univerzitu a také hrát florbal, což by v kolébce florbalu byl hřích nezkusit.


Kde konkrétně ve Švédsku budeš nastupovat a v jakém klubu?

Už bych měl mít hotový mezinárodní přestup do místního klubu Karlstad IBF, který hraje Allsvenskan (druhá nejvyšší liga) a jeho rezerva je ve třetí švédské lize. Ihned po příletu bych měl absolvovat tréninky a pravděpodobně i přípravné zápasy s elitním týmem a po nějaké době si řekneme, zda budu nastupovat tam, nebo v rezervě. Pro mě je to veliká výzva, protože Karlstad se netají ambicemi na postup do SSL a tým mají opravdu kvalitní. Moc se těším, až poznám místní organizaci a přístup k florbalu jako takovému a snad budu čerpat z nabytých zkušeností po svém příjezdu zpět.

Radime díky a hodně štěstí v cizině! Budeme se na Tebe těšit.

Díky Jiří! Klukům držím pěsti a budu fandit, co to půjde.


Autor: Jiří Horák