Radim Ottel o postupu na MČR: "Bylo to něco neuvěřitelného, a chci to určitě zažít znovu!"

Kádr dorostenců zažil velmi úspěšnou sezonu 2023/2024, a proto jsme vyzpovídali jejich útočníka s číslem čtyřicet sedm, Radima Ottela. Jaký má názor na jejich konečné umístění a čeho by rád dosáhl v další sezoně?

Jak bys zhodnotil celou sezonu 2023/2024?

Celkově bych ji zhodnotil jako velmi úspěšnou. Na soustředění před začátkem sezony jsme si se spoluhráči nastavili cíle, které jsme si splnili. Dařilo se nám držet v 1. či 2. koši a následně postoupit na MČR.

Co bys vyzdvihl v rámci základní části?

Rád bych vyzdvihl zápas v 8. kole proti FbC Plzeň, protože jsme v tomto duelu poprvé zažili vítězství. Tato výhra nás všechny v kabině velmi posunula kupředu a od té doby se nám dařilo čím dál tím více vyhrávat.

Čekal jsi, že se v play-off dostanete tak daleko?

I přes to, že nám moc lidí nevěřilo, se náš tým nevzdal a bojoval co nejvíc mohl. Neustále jsme věřili, že jsme schopní dojít až na MČR. Nejvíce překvapivý moment proto nastal, když jsme v poslední minutě osmifinálového zápasu proti FbŠ Bohemians vstřelili branku, která rozhodla o našem postupu na MČR.

Jak bys popsal své pocity, když jste postoupili na MČR?

Byl jsme extrémně nadšený. V prvních sekundách jsem ani nechápal, co se děje a co jsme dokázali. Bylo to něco neuvěřitelného, a chci to určitě zažít znovu!

V semifinále jste prohráli s Tatranem. Je něco, co šlo udělal jinak?

Po první třetině zápasu jsme vedli 2:0 a mysleli jsme si, že už jsme vyhráli. Ve druhé třetině jsme inkasovali 4 góly a posledních 15 minut už nám nestačilo na to, abychom zápas otočili a vyhráli. Často zapomínáme že zápas trvá 45 minut a že celou dobu musíme dřít na 100%.

Boj o bronz byl velmi napínavý. Můžeš duel popsat ze svého úhlu pohledu?

Zápas byl velmi napínavý a těžký, a to jak fyzicky, tak psychicky. Celou dobu jsme měli na vrch, a proto jsme měli pocit, že zápas už máme vyhraný. Bohužel to tak nebylo a Vítkovice nás dohnali. Pak přišli na řadu nájezdy a ty jsou vždy hodně o štěstí, které zrovna nebylo na naší straně.

Jsi spokojený se čtvrtým místem?

Jak už jsem zmiňoval, náš cíl na začátku sezony byl se dostat na MČR, a to se nám povedlo. Splnili jsme naše cíle a po sezoně jsme 4. nejlepší tým v republice. I přestože jsme byli krůček od lepší příčky, tohle je stále výborné umístění a nemáme se za co stydět.

Máš nějaký rituál, který děláš před zápasy pro štěstí?

Mnoho hráčů či trenérů má své předzápasové rituály, ale já mezi ně bohužel nepatřím.

Jaká se mezi vámi atmosféra v kabině?

Podle mě tady můžu mluvit za všechny hráče, když řeknu, že jsme všichni v týmu spokojeni. V kabině koluje perfektní chemie mezi všemi hráči a i trenéry. Rozumíme si i mimo hřiště.

Nyní vás čeká letní příprava. Jak bude probíhat?

Letní příprava bude velmi namáhavá. Budeme mít dvoufázové tréninky, které budou hodně bolet. Bude v nich zahrnuto běhání, plavání, posilovna, schody, cvičení v písku, hala a mnoho dalších věcí. Ale já osobně se na ni velmi těším. I přes to, že to bude hodně náročné, všichni víme, že nám to hodně pomůže do další sezony.

Jaké máte cíle do další sezony? Ať už osobní nebo týmové

Zatím jsme se o tom s kluky nebavili. Ale vzhledem k tomu, jaké cíle jsme měli letos a jak jsme dopadli, tak si na příští sezonu můžeme náš cíl zase posunout nahoru, třeba i na to zlaté 1. místo.