Reprezentační trenér brankářů předává zkušenosti v Ústí

Tomáš Fibiger je uznávanou kapacitou v brankářském florbalovém světě. Pro ústecké fanoušky toto jméno není úplně neznámé. Přečtěte si rozhovor s Tofim.

229_20230414_111243.jpg

Ti kdo Tě neznají, prosím představ se nám...ten výčet brankářské či trenérské kariéry je opravdu velký, nerad bych na něco zapomněl...

Zdravím všechny fanoušky ústeckého florbalu. Jmenuji se Tomáš Fibiger, ale 99% florbalové populace mě zná pod přezdívkou Tofi. Jsem trenér florbalových brankářů už bezmála 10 let a za tu dobu jsem stihl být 2x juniorským mistrem světa s reprezentací ČR, kde působím od roku 2017. Nedávno jsem se také připojil do realizačního týmu reprezentace žen a rozšířil tak svoje reprezentační působení. Už více jak 2 roky jsem také garantem rozvoje florbalových brankářů na Českém florbale a mám tak na starost rozvoj brankářů v nově vzniklém projektu Česká cesta a to především na Kempech talentované mládeže. V neposlední řadě bych rád řekl, že už více jak 3 roky funguje moje vlastní gólmanská akademie WFGA, která je jediná svého druhu na světě a zabývá se individuálním rozvojem brankářů každého věku a výkonnostní úrovně.


Ústí není pro Tebe neznámé místo, působil jsi zde v sezoně, kdy jsme hráli Superligu. Jak na Ústí vzpomínáš?

Na sezónu v Ústí vzpomínám strašně rád. I když dopadla, tak jak dopadla a věřtě, že play-down série s Libercem ve mě rezonuje ještě doteď a stále si kladu otázku, co by bylo, kdyby se Superliga v Ústí udržela. Nebyla by možná ani žádná WFGA gólmanská akademie, protože bych měl velké nutkání v Ústí zůstat a věřím, že by náš výkon byl v následující sezóně daleko lepší a v Superlize bychom se zabydleli na delší dobu. Samozřejmě nejraději vzpomínám na zaplněné tribuny na domácích utkáních a na ty úžasné fanoušky, kteří nás hnali kupředu za všech okolností a nikdy na nás nezanevřeli, i když se nám dlouho výsledkově nedařilo. Florbalu Ústí nejvyšší mužská soutěž slušela a já bych byl moc rád, kdyby tam Ústí opět bylo a dopřálo svým fanouškům další nezapomenutelné zážitky a to samé i hráčům.


Jak se ti líbil trénink s naší nastupující brankářskou generací?

Tréninky s ústeckými brankáři byly velmi příjemné. Ať už s těmi nejmenšími, kde to byla velká zábava a pro ně to bylo především spíše takové objevování všech zákoutí brankářského řemesla a poznávání. Super byli také starší brankáři, kteří to naopak brali jako challenge a odmakali ten trénink na 100%. Snažil jsem se jim ukázat nové tréninkové metody a pomůcky, které mohou využívat i individuálně a doufám, že si z toho maskovaní kluci i holky Florbalu Ústí něco odnesly.


Díky Tofi!


Autor: Jiří Horák