Související zápas

Florbal Ústí
ÚstíButchis
5:7(0:2,0:1,5:4)
ne 11. 9. 2022 16:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 2. kolo

Rozhovor s posilou Pavlem Zemanem

Druhou posilou v ústeckých barvách je rychlík z Litvínova Pavel Zeman.

122_20220910_165229.jpg

Pavle, z nedalekého Litvínova jsi přestoupil k nám do Ústí, co Tě k tomu vedlo? Oslovil Tě trenér nebo jsi se rozhodl sám?

Rozhodl jsem se sám. Měl jsem ambice na to, zkusit si zahrát první ligu. Ústí pro mě bylo jasnou volbou, jelikož jsem tady už kdysi hrál a líbilo se mi tu. Tak jsem oslovil trenéra Láďu Trčku, s tím, že bych to v Ústí rád zkusil. Následně jsem absolvoval letní přípravu, kde si myslím, že jsem ukázal svoje kvality a na základě toho jsem dostal možnost si tu zahrát.

Už nějaký čas s kluky v kabině působíš, jak jsi se aklimatizoval? Znal jsi někoho v kabině?

Myslím si, že jsem se aklimatizoval dobře. Se spoustou kluků jsem se už znal buď ze základní školy Vojnovičova, kam jsem chodil asi 6 let, než jsem přestoupil na školu do Teplic nebo z GrowCampu. Dále také z juniorské extraligy, kterou jsem polovinu sezóny strávil právě v dresu Ústí, anebo z UJEPu, kde momentálně studuji.

V přípravě a v Poháru ČF jsi se ukazoval v dobré formě, jaké máš osobní cíle pro tuto sezónu?

Mým hlavním cílem je být platnou posilou do sezóny a ukázat co ve mně je. Tím osobním cílem je zlepšit se v některých herních aspektech a zvyknout si na rychlejší tempo hry.

Nejde nezmínit Honzu Pešku, který šel podobnou cestu jako Ty, hrál Honza nějakou roli v rozhodování jít do Ústí?

Upřímně právě díky němu a Tádovi Dittrichovi jsem se rozhodl právě pro přestup do Ústí, jelikož oni sami mi říkali, ať to zkusím, že na to mám.

Máme za sebou základní skupinu Poháru ČF, která se nám úplně nepovedla, proč?

Myslím si, že první dva zápasy, kdy jsme hráli proti České Lípě a proti Black Angels, patřily pořád mezi zápasy, ze kterých spíše čerpáme zkušenosti. Jelikož jsou nově poskládané lajny, potřebujeme se sehrát a zvyknout si na sebe, ale myslím si, že se nám to začíná celkem dařit. Zápas proti Hradci, tak to byla z naší strany katastrofa, kterou snad ani nemá cenu komentovat. Ale co se stalo, stalo se a my si z toho bereme ponaučení do dalších zápasů.

V úvodním zápase jsme Tě ze zdravotních důvodů viděli pouze na tribuně. Uvidíme Tě tuto neděli od 16 hod. na Slunetě proti Butchis?

Ano, je tomu tak. Bohužel jsem kvůli zranění kolene nemohl proti Plzni nastoupit, nicméně momentálně už bych měl být fit a jsem připraven v neděli naskočit do zápasu a podat kvalitní výkon.


Autor: Jiří Horák