S klukama jsme super parta jak na hřišti, tak mimo něj, říká Jan Tůma

Sezona 2023/2024 je již v plném proudu a ústečtí junioři stihli už třikrát zvítězit! Jak tuhle sezonu vidí jejich útočník Jan Tůma?

274_20230922_114556.jpg

Jak jste připraveni na tuto sezonu?

Myslím si, že na tuto sezonu jsme se s klukama připravili velmi dobře, protože nás trenéři při letní přípravě vůbec nešetřili, a naopak nám dali zabrat.

Jakých týmových cílů byste chtěli tuto sezonu dosáhnout v porovnání s tou minulou?

První cíl je za mě jasný, je to hrát nejvyšší juniorskou ligu s kvalitními soupeři. Jako druhý velký cíl bych zmínil, že se chceme dostat na MČR, tak nám držte palce!

Jaké osobní cíle máte konkrétně vy?

Momentálně mám pouze jeden hlavní cíl, a to začít hrát za muže A.

Doposud jste vyhráli tři zápasy ze čtyř a máte tak devět bodů, co na tento start říkáte? Jste spokojení s dosavadním průběhem sezony?

Zisk devíti bodů ze čtyř zápasů je samozřejmě krásný, ale úplně bych se s tím neuspokojoval, ještě nás totiž čekají těžší soupeři, proti kterým musíme podat lepší výkony, a hlavně hrát celých 60 minut, což nám mnohdy dělá problém.

Prohráli jste se zatím jen se Spartou, je něco, co byste příště chtěli udělat jinak, abyste dokázali tento kádr porazit?

Samozřejmě, jak už jsem zmínil, musíme hrát celých 60 minut. První zápas se Spartou jsme odehráli dvě slušné třetiny a tu třetí jsme už tak dobře nezvládli, a to nás stálo tři body. Pokud budeme plnit na hřišti to, co si řekneme, tak si myslím, že Spartu dokážeme příště porazit.

Jaký zápas bude tuto sezonu pro vás největší výzvou?

Tím, že sezóna teprve začala, nedokážu úplně odpovědět, ale pokud se nám podaří kvalifikace a dostaneme se do nejvyšší soutěže, tak si myslím, že každý zápas bude pro nás výzvou a budeme se muset opravdu snažit o ty nejlepší výkony.

Máte v týmu dobré vztahy? Pomáhají vám k lepším výkonům?

Tak určitě, s klukama jsme super parta jak na hřišti, tak mimo něj, takže se navzájem povzbuzujeme, a to si myslím, že je hlavní klíč k úspěchu.

Na co se tuto sezonu nejvíc těšíte?

Obecně se těším na celou sezonu, ale hlavně na play-off.