Související zápasy

S Plzní ženy nebodovaly, další zápas je čeká v úterý

Neděle 11.12. přinesla další vzájemné utkání mezi domácím Florbalem Ústí a FBŠ Slavií Plzeň. Neoblíbený soupeř, se kterým se naše ženy tradičně setkávají v poháru, v lize a smolně s ním velmi těsným rozdílem prohrály sérii play-off loňského ročníku, přijel v oslabené sestavě, přesto zvítězil a Ústí už potřetí v řadě odcházelo ze zápasu bez bodu.

Florbal Ústí - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 4:8

branky: 9. Petra Bratschaedlová, 40. Petra Bratschaedlová, 49. Kateřina Šímová, 49. Adéla Kubíková - 3. Lenka Přerostová, 7. Lenka Přerostová, 16. Šárka Ježdíková, 18. Kamila Kaslová, 28. Lenka Přerostová, 33. Victoria Binědová, 39. Karolína Raslová, 45. Kamila Kaslová; rozhodčí: Petr Neumaier - Josef Heřmánek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 27; zásahy brankářů: Martina Zajícová 19 - Kateřina Valečková 24; po třetinách: 1:4, 1:3, 2:1

Domácím v uplynulých utkáních nevyšel vstup do zápasu, tentokrát se jim inkasované brance v první minutě podařilo vyvarovat. První střelu utkání vyslala Zavadilová, do šance se dostala i Mečířová s Kubíkovou. Plzeň odpověděla gólem, ve 3. minutě poslala hosty do vedení Přerostová. V 7. minutě si stejná hráčka šikovně seběhla na volný střed a přízemní střelou skórovala podruhé. Snížit stav se pokusila Tomanová, střela ale zamířila jen do hostující golmanky. Ústí se z gólu radovalo až po zásluze Bratschaedlové. Namísto vyrovnání ale Plzeň znovu odskočila, nejprve v 16. minutě po chybně rozehrané standardce a sólové akci Ježdíkové, o minutu a půl později přidala čtvrtý gól Kaslová.

Po dvaceti minutách hry tak Ústí muselo dotahovat tříbrankové manko. Druhá třetina ale zlepšený výkon ze strany domácích nepřinesla. Ve 28. minutě dokonala hattrick Přerostová. Za Ústí měla nejlepší příležitost Tomanová, jejíž střela ale zamířila jen do gólmanky Plzně. Šestý gól hostí z 33. minuty donutil domácí k týmové poradě. Zavadilová ve velké šanci minula. Ve 39. minutě se prosadila znovu Plzeň a zvýšila náskok na 1:7. Plzeňská síťka se potom přeci jen rozvlnila, a to opět díky Bratschaedlové sedm sekund před přestávkou.

Na obrat už nezbývalo mnoho sil ani času, domácí ale boj nevzdávaly. Do první příležitosti se dostala Kubíková, brankářka Plzně ale střelu vykryla. Ve 42. minutě se poprvé vylučovalo, Ústí šlo do oslabení za hru vysokou holí. Oslabení domácí zvládli odbránit, ihned po jeho konci ale přišla chyba v rozehrávce, kterou Plzeň náležitě potrestala gólem. Ústí si díky zlepšenému výkonu začalo vytvářet více příležitostí, Zavadilová trefila blok, branku ohrožovaly i střely Mečířové. Ve 49. minutě vstřelila gól Šímová, která šikovně před brankou tečovala střelu Mečířové. Skóre se navíc znovu změnilo již po třech sekundách, okamžitě z buly skórovala Kubíková a stav se snížil na 4:8. Do další šance se dostala Zavadilová, branku ale nevstřelila. S plzeňskými pokusy si poradila Zajícová. V poslední desetiminutovce už další branka nepadla.

Další utkání netradičně v úterý

Před vánoční přestávkou mají ale ženy ještě nabitý program. Netradičně ve všední den je čeká zápas proti Vinohradům, který sehrají v úterý 13.12. od 19:30. O víkendu mají na plánu cestu do Prahy, kde se v sobotu střetnou s Black Angels, v neděli vyzvou v Kladně Nové Strašecí.