Související zápasy

S rokem 2022 se ženy rozloučily s výhrou

I poslední adventní víkend strávilo ženské áčko v zápasovém tempu. V sobotu především kvůli výpadku v druhé třetině ženy nestačily na vedoucí celek soutěže Black Angels 9:4. Nedělní utkání s Novým Strašecím ale zvládly, přeťaly šňůru porážek a s kalendářním rokem 2022 se rozloučily vítězstvím 7:4.

BLACK ANGELS - Florbal Ústí 9:4

branky: 24. Ester Janušková, 24. Sára Bobková, 26. Ester Janušková, 28. Lucie Šárová, 34. Karolína Majerová, 40. Ester Janušková, 56. Ema Košťálová, 57. Lucie Svobodová, 59. Karolína Majerová - 17. Klára Mečířová, 26. Petra Bratschaedlová, 38. Petra Bratschaedlová, 59. Adéla Kubíková; rozhodčí: Andrej Lipan - Tomáš Tóth; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 28; zásahy brankářů: Markéta Antalová 31 - Veronika Novotná 39; po třetinách: 0:1, 6:2, 3:1

V zápase proti jasnému favoritovi si Ústí nemohlo dovolit příliš chybovat, ale ženy neskládaly zbraně a koncentrovaným a bojovným výkonem se snažily soupeře zaskočit. To se jim zpočátku dařilo a hra byla vyrovnaná. Ve čtvrté minutě Ústí odbránilo oslabení. Do velké šance se dostala Janušková, Novotná ale pokus vykryla. Do gólovky se dostalo i Ústí, Mečířová v 9. minutě prokličkovala domácí obranou, ve finální fázi ale netrefila branku. Přesnost v zakončení přitom chyběla i na druhé straně a nerozhodný stav trval dále. Ústeckým florbalistkám se v 17. minutě podařilo zamknout domácí na jejich obranné polovině a vyslaly na Antalovou několik střel. Navíc ženy předvedly povedené napadání, ze kterého získala míček Mečířová a poslala Ústí překvapivě do vedení. Těsně s koncem třetiny šlo Ústí znovu bránit oslabení.

Ani druhou přesilovku Bleci nevyužili. Vyrovnávající branka ale přišla o minutu později, navíc ji následovala i druhá v ústecké síti. Ústí se ještě podařilo srovnat stav na 2:2 gólem Bratschaedlové. Vyrovnaný stav ale setrval jen 20 sekund, poté domácí znovu odskočili dvěma brankami. Ve 30. minutě přišlo třetí vyloučení na straně Ústí, i to ale Bleci nevyužili. Ve 34. minutě přesně trefila pravý horní roh branky z volného úderu Majerová. Na druhé straně korigovala skóre opět Bratschaedlová, těsně před koncem druhé periody ale Janušková znovu vrátila domácím tříbrankový náskok.

Dostatečný rozdíl ve skóre přinesl domácím větší klid na hokejkách, hostující Ústí se už k míčku dostávalo ztěží. Svobodové střelu s přehledem chytila Novotná. Do šance se dostala Měčířová, střela ji ale sjela z čepele. V 56. minutě zvyšovala Košťálová na 7:3 pro domácí, Ústí reagovalo oddechovým časem. Času na zvrácení výsledku už mnoho nezbývalo. Další vypracovaná příležitost Ústí skončila jen u Antalové, na druhé straně se trefila Svobodová. V 58. minutě vybojovaly hostující hráčky trestné střílení, Mečířová ale bohužel Antalovou nepřekonala. Na 9:3 zvyšovala dvě minuty před koncem Majerová. Minutu před koncem zápasu se přecijen prosadilo i Ústí, střelu Mlatečkové dorazila do branky Kubíková. Povedená první třetina ale na úspěch nestačila a Ústí z Prahy odjelo s porážkou 9:4.

TJ Sokol Nové Strašecí - Florbal Ústí 4:7

branky: 6. Veronika Kučerová, 19. Veronika Petrová, 32. Kristýna Kleknerová, 60. Veronika Petrová - 12. Markéta Kociánová, 23. Petra Bratschaedlová, 43. Adéla Kubíková, 44. Lucie Mrázová, 45. Markéta Kociánová, 49. Lucie Mrázová, 53. Lucie Mrázová; rozhodčí: Miroslav Tomeš - Tomáš Veselý; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Vendula Lisá -7 - Kateřina Kočová -4; po třetinách: 2:1, 1:1, 1:5

K poslednímu zápasu roku vyrazily ženy do Kladna, kde je vyzvaly Zebry z Nového Strašecí. Ze začátku bylo utkání plné nepřesností. Domácí hrozily především z brejků, hosté hledali cestu k brance ztěžka, jejich přihrávky často nenašly správného adresáta. V 5. minutě se z přečíslení mohly prosadit Zebry, zakončující Kalinová ale jasnou gólovku spálila. Malá útěcha přišla o minutu později, kdy se prosadila Kučerová a poslala domácí do vedení. Ústí se snažilo dlouho dorovnat, to se povedlo nakonec Kociánové, která z individuální akce vymetla šibenici. Srovnaný stav ale do konce třetiny nevydržel, po nešťastném odrazu od Kočové skončilo v ústecké brance nahození Petrové. Do breaku se dostala i Křečková, branku ale nevstřelila.

Zlepšený přechod do útoku přinesl vyrovnávající branku Ústí, za které skórovala Bratschaedlová. Hosté začali více tvořit hru a měli více šancí, domácí Strašecí se nadále spoléhalo na nahazované balonky a rychlé brejky. Ústí mohlo jít do vedení, střela ale orazítkovala jen břevno. Ve 32. minutě vedlo znovu Strašecí, míček dopravila do branky nejlepší střelkyně Kleknerová.

Znovu dorovnat se Ústí podařilo až ve třetí třetině, kdy Kubíková odrazem od bránící hráčky dostřelila balonek až za záda Lisé. Hráčky Strašecí si vybraly hlušší pasáž hry a Ústí nastartovalo k obratu. Půl minuty po vyrovnávací brance poslala poprvé v zápase hosty do vedení Mrázová. Pátou branku přidala zanedlouho Kociánová a dobrou střeleckou fazónu strvdila svým druhým gólem Mrázová. Ústí vedlo 3:6 a Strašecí na rychlé góly reagovalo časem na poradu, hra ale pokračovala bez výraznějších změn. V 53. vyslala Kočová výhozem do brejku Mrázovou, a ta završila hattrick. Půl minuty před koncem ještě kosmeticky upravila skóre na konečných 4:7 Petrová. Ústí tak z posledního zápasu před Vánocemi vytěžilo tři body a s kalendářním rokem se rozloučí s výhrou.