Související zápasy

Semifinále pokračuje již tento víkend! Ústí má dva zápasy k dobru na ukončení série

Ústí si na domácí půdě poradilo s Kladnem 3:2 a 11:2. Sérii mohou ukončit již tuto sobotu 25.3. na palubovce Kanonýrů.

Florbal Ústí 3:2 Kanonýři Kladno

Opatrné první utkání nenabídlo příliš mnoho šancí. Jako první se prosadilo Kladno z přesilové hry. Ústí dokázalo odpovědět po třiceti sekundách. Ve druhé periodě se prosadili pouze hosté. Ústeckému týmu se povedlo zvrátit stav zápasu minutu před závěrečným hvizdem a připsalo si tak první výhru v sérii.

Florbal Ústí 11:2 Kanonýři Kladno

Druhá ústecká výhra se rodila snadněji než v prvním zápase. Ústí se dostalo v první části do rychlého vedení o tři branky. Kladno v první polovině druhé části zatlačilo domácí, ale vstřelili pouze jednu branku. Naopak Ústí využilo momentum v závěru třetiny a odskočilo o šest gólů. Třetí třetinu začalo Kladno v šesti a obdrželo další tři branky. Oba týmy ještě přidali branku a Ústí si připsalo druhé vítězství v sérii.

Kanonýři Kladno

V prvním kole si Kladno poradilo s třetími Bulldogs Brno. V semifinálové sérii zatím narazili na ústeckou obranu, kdy Kladno vstřelilo pouze čtyři branky. Nejvíce bodů v semifinále nasbíral Jakub Bohuslávek, ten si za oba zápasy připsal dvě asistence. Kladno vylepšilo svůj výkon z loňské sezony, kdy vypadlo již ve čtvrtfinále s Karlovými Vary. V sérii s Ústím zatím inkasovalo Kladno 14 branek a 4 vstřelilo. Ivan Ponomarev si za oba zápasy připsal 70% úspěšnost.

Florbal Ústí prochází play-off jako nůž máslem. Po sérii 3-0 ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi vedou svěřenci Vladimíra Trčky v semifinálové sérii 2-0. Ústí vstřelilo v play-off 23 branek a 11 inkasovalo. Na nejvíce brankách se podílel Vladimír Trčka, který si připsal 12 kanadských bodů. V sérii s Kladnem se nejvíce daří Tomáši Pšeničkovi, který vsítil v obou zápasech hattrick. Dominik Hrabě si za oba zápasy připsal 89% úspěšnost.

Florbal Ústí nastoupí v sobotu v kladenské hale od 18:00, v případě prohry odehrají ve stejný čas zápas v neděli.

Autor: Dominik Hrabě